به گزارش روابط عمومي فرمانداري مهريز و نقل از خبرگزاري مهر: دبير شوراي فرهنگي روستاي گردكوه گفت: روستاي گردكوه نخستين روستاي استان يزد است كه بر اساس ابلاغيه مركز توسعه روستايي و مناطق محروم كشور به استانداران، داراي شوراي فرهنگي شده است.

ابوالفضل خراساني در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: شوراي فرهنگي از حدود سه ماه پيش در گردكوه تشكيل شده و جلساتي نيز به منظور هماهنگي در اجراي مصوبات اين شورا تشكيل شده است.

وي بيان كرد: پس از ابلاغ طرح پیشنهادی تشکیل این شورا از سوی مرکز توسعه روستایی کشور به استانداری یزد، از شهرستان مهریز روستای خورمیز سفلی به عنوان پایلوت این شهرستان معرفی شده است.

دبیر شورای فرهنگی روستای گردکوه با بیان اینکه حدود سه ماه قبل در آستانه ماه عزاداری سید و سالار شهیدان، به منظور همسو سازی و برنامه ریزی اجرای مراسم مذهبی این شورا در گردکوه تشکیل شد، اظهار داشت: با توجه به ناهماهنگی نهادهای مختلف روستا ضرورت تشکیل این شورا احساس می شد و به صورت ابتکاری این شورا متشکل از روحانی، نماینده شورای اسلامی، نماینده هیئت امنای مسجد صاحب الزمان (عج)، نماینده کانون فرهنگی محبین آل یاسین، نماینده هیئت 14 معصوم، نماینده پایگاه بسیج روستا و نماینده موسسه خیریه کوثر ولایت گردکوه تشکیل شد.

وی بیان کرد: خوشبختانه از زمان تشکیل این شورا، فعالیت های فرهنگی صورت گرفته در روستا دارای نظم بهتری شده است.

خراساني خاطرنشان كرد: جلسات این شورا به صورت ماهانه برگزار می شود و در این جلسات از نخبگان روستا نیز دعوت می شود.

وی اظهار امیدواری کرد: با توجه به ابلاغ طرح پیشنهادی تشکیل این نهاد در روستاهای استان و پیش قدم بودن روستای گردکوه در این امر، نگاه ویژه ای به این نهاد نوپا از سوی فرمانداری شهرستان و استانداری یزد صورت گیرد.