فرماندار مهريز:

فرماندار مهریز گفت: در چارچوب طرح هشت بهشت در این شهرستان هشت باغ فرهنگی و تاریخی منطقه به مساحت یک هکتار پس از مرمت و باسازی در راستای توسعه صنعت گردشگری مورد استفاده جهانگردان و گردشگران داخلی قرار می گیرد .

سید محمد رستگاری در حاشيه نشست هم اندیشی بررسی موانع و مشکلات ثبت ملی باغ شهرتاريخي مهریز و همچنین مجموعه طرح هشت بهشت افزود: در اجرای این طرح باغ های تاریخی و فرهنگی منحصر به فرد شهری و مناطق روستایی انتخاب و مرمت و بازسازی می شود و برای استفاده در امور گردشگری و میزبانی از مسافران داخلی و گردشگران خارجی، استفاده خواهد شد.

وی ادامه داد: تاکنون باغ های تاریخی و فرهنگی از جمله باغ های پهلوانپور، شجاع لشکر ، اکبرآباد و باغ طبسی در نظر گرفته شد و سایر باغ ها نیز معرفی خواهند شد.
فرماندار مهريز بيان  کرد: باغ های طرح یاد شده زیر نظر اداره میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری، توسط بخش خصوصی و با حمایت دولت مرمت ، بازسازی و بازپیرایی می شود.
رستگاری تصریح کرد: باغ های یادشده مهریز به سازمان میراث فرهنگی معرفی شد تا در قالب یک طرح مهم برای استفاده جهانگردان و گردشگران استفاده شودونظر به نوع اقلیم، باغ هایی که وجود دارد و شرایط مناسب آب و هوایی و موقعیت خاص جغرافیایی مهریز در جذب گردشگر ، معرفی شهرستان و رونق صنعت گردشگری بسیار موثر است.

گفتني است شهرستان مهریز دارای آثار تاریخی و گردشگری متعددی است از آن جمله می‌توان از باغ پهلوان ‌پور، چشمه غربالبیز، کوه ریک، کاروانسرای زین‌الدین، قلعه سریزد، سرو کهنسال، زیارتگاه پیرنارکی و سایر آثار نام برد.