به گزارش روابط عمومي فرمانداري مهريز و نقل از خبر گزاري تسنيم علیرضا صمدیانی گفت:  در آستانه سال جدید، موزه مردم شناسی مهریز به باغ پهلوان پور این شهرستان منتقل شد و به لحاظ جهانی شدن و ثبت این باغ در فهرست آثار جهانی می‌توانند موقعیت خوبی برای معرفی آثار این موزه به گردشگران باشد.

وی خاطر‌نشان کرد: موزه مردم شناسی مهریز جهت شناخت آداب و رسوم و اعتقادات مردم منطقه چندسال در حمام استهریج که متعلق به اوایل دوران قاجار است پذیرایی گردشگران بود.

رئیس میراث فرهنگی و گردشگری مهریز افزود: آن‏چه در این موزه حائز اهمیت است و فراموش نمی‌شود، این است که بیشتر اشیای موزه به همت مردم فرهنگ‏دوست مهریز به موزه اهدا شده است.

صمدیانی تصریح کرد: در مجموع بیش از 400 اثر شامل ابزار و وسائل مربوط به مشاغل سنتی، ظروف فلزی و شیشه‏ای طبخ و صرف غذا، کتیبه و سنگ نوشته‏های قدیمی، اسناد و قباله‏های قدیمی، پوشاک سنتی مردم منطقه و وسایل استحمام و ابزار جنگ در موزه مردم شناسی مهریز جمع‏آوری شده است.

وی با اشاره به اینکه باغ پهلوان پور زمینه بسیار بهتری نسبت به حمام اسهریج در جذب گردشگر دارد، گفت: با انتقال این موزه، پیش‌بینی می‌شود تعداد بیشتری گردشگر داخلی و خارجی در موزه مردم شناسی مهریز حاضر شوند.