همزمان با ۱۲ اردیبهشت سالروز شهادت شهید مرتضی مطهری و روز معلم روز دوشنبه جمعی از معلمان مدارس دخترانه و پسرانه مهریز تجلیل شدند.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان مهریز، امام‌جمعه، فرماندار ، مدیر آموزش و پرورش و جمعی از مسئولان مهریز با حضور در برخی از مدارس و منزل فرهنگیان با تقدیم شاخه‌های گل از مقام معلمان تجلیل و از تلاش‌های مخلصانه آنها در عرصه تعلیم و تربیت دانش‌آموزان قدردانی کردند.

امام‌جمعه مهریز در این آیین با تشکر از فعالیت‌های صادقانه معلمان به خصوص در شرایط سخت کرونایی به اهمیت تربیت نسل جوان در تراز نظام و انقلاب اسلامی اشاره کرد و تکریم فرهنگیان فرهیخته را گامی مهم و همیشگی و رسالتی برای مردم و مسئولان ذکر کرد.

حجت‌الاسلام عبدالرضا محی‌الدینی یاد و خاطره شهیدان انقلاب اسلامی به خصوص شهید مرتضی مطهری را گرامی داشت و افزود: باید نسل جوان را در شرایط خاص کنونی به دلیل تهدید نرم فرهنگی دشمنان بر اساس ارزش‌های دینی و اعتقادی تربیت کرد.

همچنین فرماندار مهریز با گرامیداشت یاد و خاطره شهید مطهری و با قدردانی از تلاش معلمان، فعالیت آنها در طول دوران کرونا را نوعی مجاهدت عنوان کرد و گفت :معلمان وظیفه شناس در دوران شیوع کرونا اجازه ندادند روند تعلیم و تربیت متوقف شود و با اقدام به موقع به آموزش دانش‌آموزان مشغول شدند.

محمد دهقان بنادکی با بیان اینکه معلمان نقش سازنده‌ای در عرصه‌های علمی و فرهنگی کشور ایفا می‌کنند افزود: امروز انتقال دانایی و تربیت نسل جدید کلید توسعه در هر جامعه‌ای است و نظام تعلیم و تربیت به عنوان رکن اصلی در این فرآیند از جایگاه ارزشمندی برخوردار است.