رییس دفتر نظارت شورای نگهبان در یزد :

مردم ولایتمداری خود را در انتخابات نشان می‌دهند

رییس دفتر نظارت شورای نگهبان دریزد گفت: مردم فهیم استان با حضور آگاهانه و پرصلابت خود در یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی حضور یافتند و بار دیگر ولایتمداری خود را نشان می‌دهند.

به گزارش کمیته اطلاع رسانی ستاد انتخابات شهرستان مهریز حجت‌الاسلام سیدناصر محمدی عصر جمعه در حاشیه بازدید از دفتر نظارت مهریز افزود: تمام مراحل برگزاری انتخابات از ابتدای شروع رای‌گیری تاکنون طبق مقررات و با همکاری همه عوامل در جریان است.

وی ادامه داد: تاکنون به خاطر همکاری خوب عوامل مختلف اجرایی و نظارتی، انتخابات با دقت و نظارت عالیه و با مشارکت مردم در حال برگزاری است،  امیدواریم در فرصت باقی‌ مانده شاهد حضورمردم فهیم استان در شعبه های اخذ رای در چهار حوزه انتخابیه استان باشیم .

این مسوول اظهار داشت: حضور آگاهانه و حماسی مردم علاوه بر کمک به تحقق خلق حماسه سیاسی و اجتماعی ، دشمنان انقلاب اسلامی را مایوس می کند.

محمدی گفت: چشم دنیا به انتخابات دوخته شده و مردم قهرمان ما با همدلی و بصیرت، موجب اقتدار انقلاب اسلامی در تمام عرصه‌های داخلی و خارجی می‌شوند.

همزمان با سراسر کشور ساعت هشت امروز اخذ رای دستی در ۷۷۲ صندوق  در ۱۰ شهرستان استان یزد آغاز شد، ۷۲۲ هزار نفر از جمعیت یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفری استان واجد شرایط حق رای هستند.

یزد چهار حوزه انتخابیه دارد و مردم از میان ۱۰۰ نامزد چهار نفر را برای چهار سال برای حضور در مجلس شورای اسلامی انتخاب می کنند. 

در مهلت قانونی ۲۳۹ نفر، داوطلبی خود را برای رقابت در انتخابات مجلس اعلام کردند که شورای نگهبان صلاحیت ۱۴۷ نفر را تایید کرد و هم اکنون ۱۰۰ نفر در صحنه رقابت حضور دارند و بقیه از ادامه رقابت ها کناره گیری کردند.