محمدجواد برزگر: مردم را با اصول پدافند غیرعامل آشنا کنیم

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی فرماندار مهریز با تأکید بر ضرورت آشناسازی مردم با اصول پدافند غیرعامل گفت: هرچقدر مردم با این اصول آشناتر شوند به همان میزان آماده تر بوده و جامعه امن تری خواهیم داشت
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان مهریز محمد جواد برزگر در جلسه پدافند غیر عامل شهرستان  افزود: آشنایی عموم مردم با اثرات پدافند غیر عامل ، با هدف مقابله با هرگونه تهدید احتمالی ضروری است و برای تحقق این هدف نیاز است تا با یک برنامه ریزی صحیح آموزش های لازم به جامعه ارائه شود.
 
معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی فرماندار مهریز توجه به پدافند غیر عامل را در حفظ سرمایه های ملی ، زیر ساخت های اقتصادی ،  صنعتی و ... موثر دانست و گفت: رعایت اصول پدافند غیرعامل کاهش اثرات منفی هرگونه تهدید احتمالی را به همراه داشته ضمن آنکه زمان جبران خسارت های ناشی از هرگونه تهدید را نیز کاهش می دهد.
 
برزگر منشادی با تاکید بر اینکه کلیه دستگاه ها و نهادها بایستی آشنایی لازم را با اصول و اهداف پدافند غیرعامل داشته باشند، افزود: عدم آشنایی با اصول پدافند غیرعامل اثرات جبران ناپذیری را در حوزه های مختلف عمرانی ، اجتماعی و سیاسی به همراه خواهد داشت.
 
وی در ادامه با اشاره  به هفته پدافند غیر عامل، از مدیران خواست تا با اجرای دقیق برنامه های این هفته ، ضمن کسب اطلاعات لازم در حوزه های فعالیت خود راهکارهای لازم را برای پیشگیری از هرگونه تهدید احتمالی به شورای پدافند غیر عامل این شهرستان ارائه دهند.
 
📌 هر اقدام غیرمسلحانه‌ای که موجب کاهش آسیب‌پذیری نیروی انسانی، ساختمان‌ها، تاسیسات، تجهیزات، اسناد و شریان‌های کشور در مقابل عملیات خصمانه و مخرب دشمن شود، پدافند غیرعامل گفته می شود.
 
📎هشتم تا چهاردهم آبان ماه ، هفته پدافند غیر عامل نامگذاری شده است.