فرماندار مهریز نظارت بر فعالیت نهالستان‌ها را خواستار شد

فرماندار مهریز گفت: هرگونه فعالیت در نهالستان‌های این شهرستان باید بر اساس مقررات و تحت نظارت مدیریت جهاد کشاورزی و همکاری سایر دستگاه‌های مسئول از جمله اداره منابع طبیعی و آبخیزداری صورت گیرد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان مهریز رضا زارع زاده فرماندار مهریز  در شورای کشاورزی این شهرستان گفت: هرگونه فعالیت در نهالستان‌های این شهرستان باید بر اساس مقررات و تحت نظارت مدیریت جهاد کشاورزی و همکاری سایر دستگاه‌های مسئول از جمله اداره منابع طبیعی و آبخیزداری صورت گیرد.

رضا زارع زاده مهریزی افزود: بررسی وضعیت دقیق نهالستان‌های فعال منطقه و داشتن بانک اطلاعات از آنها باید در اولویت جهاد کشاورزی قرار گیرد.

وی ادامه داد: تمام تولیدکنندگان انواع نهال کشاورزی به خصوص پسته باید قبل از فعالیت نسبت به کسب مجوز لازم اقدام کنند تا بدون دغدغه ، نیاز متقاضیان تامین شود.

این مسئول تاکید کرد: تولید نهال‌ با کیفیت بر اساس شرایط اقلیمی و با نظارت کارشناسان باید محور برنامه‌ریزی جهاد کشاورزی قرار گیرد.

زارع‌زاده مهریزی ، نظارت بر قیمت‌گذاری نهال‌ها و نحوه توزیع آنها را از جمله مسائلی ذکر کرد که باید بیش از گذشته اقدام‌های مناسب در این مورد به عمل آید.

وی به اهمیت اخذ مجوز در خصوص جابه جایی و همچنین تولید نهال‌های اصلاح شده را مورد تاکید قرار دارد و نظارت بر عملکرد فعالان این بخش را خواستار شد.

فرماندار مهریز بدون اشاره به تعداد نهالستان‌های منطقه و میزان تولید سالانه آنها از مسئولان جهاد کشاورزی با همکاری سایر بخش‌ها بر برنامه‌ریزی و اقدام مناسب تاکید کرد.

زارع‌زاده مهریزی با اشاره به اینکه تمام فعالیت‌های بخش کشاورزی باید در چارچوب قانون و تحت نظارت واحدهای مربوطه صورت گیرد هرگونه تعلل در این خصوص را ضربه به تولید محصولات کشاورزی دانست.

سطح اراضی کشاورزی مهریز  ۱۷ هزار و ۵۰۰ هکتار است و حدود ۱۵ هزار بهره بردار در کاشت، داشت و برداشت محصولات باغی و زارعی در این شهرستان فعالیت دارند که ۱۰ هزار هکتار آن باغی و بقیه زراعی است و میانگین سهم هر کشاورز ۱۱ هزار و ۶۶۷ مترمربع است.

شورای کشاورزی