سومین جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان مهریز با دستورکار  نقد و بررسی  تعزیه شهرستان مهریز در سالجاری  با حضور امام جمعه شهرستان، فرماندار و اعضای شورا و همچنین مسئولین گروههای تعزیه در روز شنبه مورخ 22/7/96 در محل دفتر امام جمعه شهرستان برگزار شد.
به گزارش روابط عمومي فرمانداري مهريز و نقل از اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي شهرستان؛ در  این جلسه حجه الاسلام و المسلمین محی الدینی رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان، ضمن تشکر از مسئولین هیات های مذهبی و گروههای تعزیه شهرستان در برپایی مراسم سوگواری سالار شهیدان،به بیان آسیبهای تعزیه در شهرستان مهریز پرداخت.
وی نشان دادن تمثال ائمه معصوم(ع) در تعزیه ها و همچنین نمایش برخی از صحنه های  غیر واقعی و دور از شان  ائمه اطهار(علیهم السلام) را مهم ترین آسیبهای تعزیه در شهرستان دانست و از مسئولین هیاتهای عزاداری خواست تا در نشان دادن هدف اصلی امام حسین(ع) که زنده نگه داشتن دین است بکوشند. 
فرماندار شهرستان نیز ضمن اشاره به تهدید شبکه های اجتماعی از مسئولین هیاتها خواست تا با شناسایی  نقاط ضعف در جهت حذف سنتهای غلط تعزیه و همچنین  تقویت و کیفیت بخشی به مراسم سوگواری گام بردارند . وی همچنین از انسجام هیاتهای مذهبی شهرستان در سالجاری تقدیر نمود.
 در ادامه سید رضا آقایی دبیر جلسه شورا ضمن تشکر از اعضای شورا  به علت اتخاذ تصمیمات موثر و بجا در جلسه قبل ، برگزاری همایش هیاتهای مذهبی،  تشکیل کارگروه تخصصی ، تدوین منشور اخلاقی عزاداری را در ماه محرم و صفر ونشست با مسئولین گروههای تعزیه را مهم ترین اقدامات انجام شده در رابطه با ساماندهی  مجالس عزاداری محرم و صفر شهرستان برشمرد.
برگزاری کارگاههای آموزشی و ثبت و ساماندهی گروههای تعزیه و هیاتهای مذهبی در سامانه طوبی و نظارت کارشناسان مذهبی بر محتوای تعزیه ها از جمله مصوبات این جلسه بود.
در پایان از پنج نفر از فعالین هیاتهای مذهبی که در اجرای برنامه دهه اول محرم بویژه پخش زنده مراسم عزاداری شهرستان نقش داشتند با اهدای لوح و هدیه تجلیل شد.