به دنبال گشت ماموران يگان حفاظت منابع طبیعی مهریز، يك دستگاه خودرو حامل گونه‌هاي مرتعي که براي مصارف صنعتي به صورت غير مجاز از عرصه‌هاي منابع شهرستان بهره برداری می شد توقیف شد.

 به گزارش روابط عمومي فرمانداري مهريز،علی زارع سروی گفت: با اعلام اینکه یک دستگاه خودرو حامل گیاهان مرتعی در مهریز توقیف شده افزود: به دنبال گشت حفاظتی ماموران یگان حفاظت این اداره، یک دستگاه خودر حامل گونه‌های مرتعی متوقف و بعد از بررسی‌های به عمل آمده مشخص شد که گونه مرتعی برای مصارف صنعتی به صورت غیر مجاز از عرصه‌های منابع شهرستان بهره‌برداری شده بود.
وی گفت: موضوع تشکیل پرونده و برخورد با متخلفان طبق مقررات انجام خواهد شد.
زارع سروی در ادامه با بیان این که بالغ بر ۸۰ درصد کل مساحت شهرستان را عرصه‌های منابع طبیعی و مراتع تشکیل می‌دهد، افزود: با توجه به شرایط اقلیمی حاکم بر استان برای حفظ تعادل پوشش گیاهی هر ساله عرصه‌های منابع طبیعی تحت پوشش عملیات اصلاح و احیا از قبیل بذرپاشی، بذرکاری و کپه کاری و همچنین اجرای عملیات ذخیره نزولات شامل حفاظت و قرق قرار می‌گیرد.
وی تاکیدکرد: تقویت مراتع شهرستان علاوه بر حفظ آب، خاک و تولید علوفه، فواید دیگری چون تولید گیاهان صنعتی و دارویی، تولید اکسیژن، تلطیف هوا، تغذیه آب‌های زیرزمینی، جلوگیری از سیل و فرسایش، حفظ گونه‌های جانوری و حیات وحش و چشم‌انداز تفرجگاهی و گردشگری را به همراه دارد.
این مسئول عواملی از جمله خشکسالی، چرای بی رویه ، حریق ، تخریب و بهره برداری غیر اصولی و غیرمجاز را از موانع اصلی و و زیانباری دانست که باعث صدمه به عرصه‌های منابع طبیعی و از بین رفتن پوشش گیاهی و در نتیجه تاثیرات ناشی از آن می‌شود.
زارع سروی اطلاع‌رسانی را راهکار مناسبی برای افزایش فرهنگ عمومی در خصوص منابع طبیعی برشمرد و از عموم مردم خواست در حفظ و نگهداری این موهبت الهی از هیچ گونه تلاشی دریغ نکرده و در صورت مشاهده هرگونه تخلف با اطلاع‌رسانی به موقع در حافظان از طبیعت بکوشیم.