دهیاران با افزایش دانش در مسیر توسعه روستاها گام بردارند

مدیرکل دفتر امور روستایی استانداري يزد با بیان اینکه دهیاران با افزایش دانش و آگاهی در مسیر توسعه روستا نقش شایسته خود را ایفا کنند، گفت: اطلاع داشتن نسبت به وظایف و آگاهی به قوانین و مقررات مالی از وظایف اصلی دهیاری هاست

به گزارش روابط عمومي فرمانداري شهرستان مهريز محمود زارع مديركل دفتر امور روستايي و شوراهاي استانداري يزد  در جمع دهیاران دهياران شهرستان مهريز اظهار داشت: همه دهیاران در راستای برطرف کردن نقاط ضعف کاری خود تلاش کنند و نقاط قوت را تقویت نمایند.

وی با تاکید بر اینکه یکی از نیازهای اساسی شهرستان، استان و کشور این است که تابع قانون و مقررات باشیم افزود: همه ما بایستی به نظام مردم سالاری پایبند باشیم و دهیاران نیز اینگونه باشند،  چرا که دهیاران نمایندگان مردم هستند.

زارع گفت: مهمترین موضوعی که مطرح می‌شود، بحث آموزش دهیاران است، بنابراین باید به آموزش دهیاران و بهبود کیفیت برگزاری کلا‌س‌های آموزشی و حل مشکلات و مسائل موجود بر سر راه دهیاران تلاش کرد.

مديركل دفتر امور روستايي استانداري يزد هدف از برگزاری دوره های آموزشی، را بالا بردن سطح آگاهی دهیاران و آشنایی آنان با قوانین مرتبط با وظایف دهیاری بیان کرد.

زارع رشكوئيه تاکید کرد:  اطلاع داشتن نسبت به وظایف خود و آگاهی به قوانین و مقررات مالی از وظایف اصلی دهیاری هاست، چرا که اگر می خواهیم توانمند و تأثیرگذار باشیم، بایستی بر وظایف خویش آگاهی و اشرافیت داشته باشیم و در مقابل کارهای اداری و وظایفی که به ما محول شده است و اختیاراتی که داریم، خوب عمل کنیم.