حوزه علمیه امام صادق (ع) در مهریز افتتاح شد

با حضور نماینده ولی فقیه در استان یزد، فرماندار مهریز ، ائمه جمعه شهرستان ها و جمعی از مسئولین و طلاب، حوزه علمیه امام جعفرصادق (ع) در مهریز افتتاح گردید.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان مهریز ، آیت‌الله محمدرضا ناصری یزدی  در مراسم افتتاح فاز اول حوزه علمیه مهریز، با تقدیر از کمک های نیکوکارانه خیرین و مردم برای ساخت حوزه علمیه شهرستان مهریز تصریح کرد: امروز با کمک خیرین، یک چهارم این مجموعه به بهره برداری رسید، امیدوار هستیم با استمرار کمک های خیرین، مابقی این مجموعه نیز تکمیل و به بهره برداری برسد.

نماینده  ولی‌فقیه در استان و امام‌جمعه یزد هم چنین افزود: کمک به جبهه فرهنگی و علمی اجر بالایی دارد و در حالی که دشمن علیه دین و نظام و عزت ما فتنه انگیزی می کند و تمام ابزارهای خود را به کار گرفته تا با ترویج ابتذال و دنیاگرایی، افکار مردم و جوانان ما را منحرف کند، حوزه علمیه یکی از نهادهایی است که می تواند در مقابل این توطئه ها بایستد.

وی عنوان کرد: تربیت طلاب و روحانیون فعال و انقلابی نقش به سزایی در پیشبرد اهداف انقلاب اسلامی و بیداری آحاد مردم دارد   و علما و طلاب نیز باید در نگارش مطالب مراقبت کنند، زیرا مرکبی که عالم با آن کتاب می نویسد از خون شهداست.

ناصری یزدی تأکید کرد: امت اسلام همواره مرهون خون شهدا است، مبادا راه و خط شهدا فراموش شود. امثال قاسم سلیمانی ها برای راه اسلام و ولایت جان دادند ما نیز باید از این راه و مسیر روشن حفاظت کنیم.