فرماندار

جهاد کشاورزی از مصرف بی‌رویه سموم در کشاورزی جلوگیری کند

فرماندار مهریز گفت: مصرف بی‌رویه سموم و برخی کودها در کشاورزی موجب بروز برخی بیماری‌ها و بسیار آسیب‌زاست بنابراین باید مسوولان جهاد کشاورزی در خصوص میزان و نحوه مصرف آن نظارت کنند.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری مهریز رضا  زارع‌زاده مهریزی در جلسه شورای کشاورزی افزود: استفاده بدون حساب و کتاب و بی‌رویه سموم و کودها در تولید محصولات کشاورزی موجب مشکلات برای مصرف کنندگان است.

فرماندار مهریز ادامه داد: مسوولان جهاد کشاورزی و کارشناسان نسبت به نظارت دقیق بر مقدار سموم و کود مورد استفاده در بخش کشاورزی اقدام کنند و از بروز برخی بیماری‌ها ‌و آسیب‌ها به مردم جلوگیری کند.

این مسوول اظهار داشت: اقدام مناسب برای تامین سلامت مواد غذایی که تاثیر مستقیمی بر زندگی مردم دارد جزو ماموریت‌های جهاد کشاورزی است و کوتاهی و بی‌تفاوتی در قبال آن پذیرفته نیست.

زارع‌زاده مهریزی اظهار داشت: بروز برخی بیمارهای به خصوص سرطان نتیجه بی‌رویه استفاده از سموم و کودهایی است که بدون رعایت استاندارد مورد استفاده در بخش مهم کشاورزی قرار می‌گیرد.

مقام عالی دولت در شهرستان مهریز بیان داشت: نظارت دقیق و جدی بر فعالیت گلخانه‌داران و رعایت استانداردها از مباحث مهمی است که باید توسط جهاد کشاورزی با همکاری سایر دستگاه‌های اجرایی در منطقه اعمال شود.

 سطح اراضی کشاورزی مهریز  ۱۷ هزار و ۵۰۰ هکتار است که حدود ۱۵ هزار بهره بردار در کاشت، داشت و برداشت محصولات باغی و زارعی در این شهرستان فعالیت دارند که ۱۰ هزار هکتار آن باغی و بقیه زراعی است و میانگین سهم هر کشاورز ۱۱ هزار و ۶۶۷ مترمربع است.