مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان یزد از توسعه ۳۰ میلیارد ریالی سریشم‌پزی‌های مهریز خبر داد.

به گزارش روابط عمومي فرمانداري مهريز،  سیدمسعود عظیمی در گفت‌و‌گو با خبرنگار تسنیم درمهريز بيان کرد: در سه سال اخیر شرکت شهرک‌های صنعتی استان یزد 30 میلیارد ریال برای توسعه واحدهای تولیدی سریشم در شهرستان مهریز هزینه کرده است.

وی با بیان اینکه مهریز تنها مرکز تولید سریشم در کشور است افزود: مخزن آب 500 مترمکعبی و گازرسانی از مهمترین اقداماتی است که برای 40 واحد تولیدی سریشم در شهرک صنعتی هرفته انجام شده است.

مدیر عامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان یزد بیان کرد: هم اکنون انتقال آب و آسفالت جاده اصلی واحدهای تولیدی به مرکز شهر مهمترین خواسته تولیدکنندکان چسب سریش در مهریز است که فرمانداری مهریز با تامین اعتبار باید مشکل آب و آسفالت سریشم‌پزی‌های مهریز را حل کند.

عظیمی با بیان اینکه سریشم‌پزان در مهریز در دو منطقه هرفته و سریزد در قالب 52 واحد فعالیت می‌کنند تصریح کرد: سریشم چسبی طبیعی است که از عناصر گیاهی و یا جانوری استخراج می‌شود و سریشم‌های گیاهی به ژلاتین هم معروف هستند.

وی خاطرنشان کرد: سریشم نوعی چسب می‌باشد که از ضایعات پوست حیوانات تهیه می‌شود و در ایران مرکز اصلی تهیه این نوع چسب شهرستان مهریز واقع در استان یزد است.

مدیر عامل شرکت شهرک های صنعتی استان یزد اضافه کرد: این چسب در صنایع گوناگون از جمله کبریت‌سازی، رنگ‌سازی، مهمات‌سازی و صحافی کتاب و دیگر صنایع کاربرد دارد.