به گزارش روابط عمومي فرمانداري مهريز،جلسه مشترکی با حضور  کیانی مقدم فرماندار شهرستان،  رستگاري معاون فرماندار،دکتر صدرا ابرقویی ریاست دانشگاه جامع علمی- کاربردی واحد استان یزد،  کارگر مدیر کل  سازمان فنی و حرفه ای استان یزد و جمعی از مسئولین شهرستان برگزار شد. در این جلسه درخصوص نحوه راه‌اندازی مرکز آموزش علمی- کاربردی و برگزاری دوره‌های آموزشی تخصصی مورد نیاز بخش‌های مختلف شهرستان تبادل نظر شد.

در ابتدای جلسه دکتر صدرا ابرقویی به اهمیت آموزش‌های مهارتی در مقایسه با آموزش‌های نظری پرداخت و تاکید کرد در صورت مهیا بودن شرایط از طرف مسئولین شهرستان و سازمان فنی و حرفه‌ای، جهت تاسیس مرکز آموزش علمی- کاربردی و پذیرش دانشجو برای مهر ماه سال آینده در شهرستان مهریز پی گیری لازم به عمل خواهد آمد

دکتر صدرا ابرقویی در ادامه خاطر نشان کرد: از آنجایی که مسئولیت مراکز آموزش عالی آزاد برای ارائه آموزشهای مهارتی کوتاه مدت و پودمانی با دانشگاه جامع علمی- کاربردی است پیشنهاد داد که حاضر به دادن مجوز اینگونه مراکز در شهرستان است و هر فردی که از طرف فرماندار محترم معرفی شود حاضریم که بررسی درخواست و ایجاد اینگونه مراکز آموزشی را در اولویت کاری دانشگاه قرار دهیم.

در ادامه  مهندس کارگر از آمادگی مرکز آموزش فنی حرفه‌ای شهرستان مهریز برای ایجاد بستر لازم جهت برگزاری دوره‌های آموزشی علمی- کاربردی مورد نیاز شهرستان قول مساعد داد

همچنین روسای  آموزش و پرورش، اتاق اصناف، اداره صنعت معدن و تجارت و نماینده شرکت شهرک‌های صنعتی شهرستان مهريز بر ضرورت ایجاد چنین مرکز آموزشی تاکید کردند. در این جلسه مقرر شد اعضای جلسه، رشته های آموزش مهارتی مورد نیاز شهرستان را جمع‌بندی و به دفتر فرمانداری ارسال نمایند.

در پایان کیانی مقدم فرماندار شهرستان؛ ضمن تشکر از حضور مدعوین، بر نیاز شهرستان به برگزاری آموزش‌های مهارتی مورد نیاز بخش‌های مختلف به خصوص در بخش صنعت برای توانمندسازی نیروهای بومی تاکید کرد و خاطر نشان ساخت که تمامی صنایع موجود در شهرستان و صنایع در حال راه اندازی می‌بایست برای تامین نیروی مهارتی خود نسبت به راه‌اندازی مراکز آموزش علمی- کاربردی جوار صنعت اقدام نمایند.