یک اکیپ امدادی با حضور مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان و نماینده مدیریت بحران شهرستان مهریز از مناطق زلزله زده بازدید نمودند.

به گزارش روابط عمومی فرمانداري مهريز و نقل از جمعیت هلال احمر استان یزد؛ عباس احدپور، مدیرعامل این جمعیت گفت: زمین لرزه ای به بزرگی 5.2 ریشترمرز استان یزد و کرمان را لرزاند که در پی وقوع این زمین لرزه 5.2 ریشتری در استان بلافاصله تیم های ارزیاب به محل وقوع زمین لرزه اعزام شدند.

عباس احدپور با اشاره به وقوع زمین لرزه در استان اظهارداشت: ساعت 18 و 7 دقیقه شب چهارشنبه 26 مهرماه زمین لرزه ای به بزرگی 5.2 دهم در مقیاس امواج درونی زمین(ریشتر) در  عمق ده کیلومتری زمین شهرستان انار را در مرز استان یزد و کرمان لرزاند.

وی بیان داشت : خوشبختانه کانون این زمین لرزه در 48 کیلومتری شهرستان انار و 63 کیلومتری شهرستان مهریز، و تقریبا در منطقه بیابانی بین این دو شهرستان بوده و با توجه به اعزام 5 تیم ارزیاب به مناطق زلزله زده تاکنون گزارشی مبنی بر وقوع خسارت مالی و جانی ارسال نشده است.

احدپور در ادامه اضافه نمود: علاوه بر 5 تیم ارزیاب ، 3 دستگاه آمبولانس ، 2 دستگاه خودرو عملیاتی ،  4 تیم آوار ، 2 تیم پیش بیمارستانی از شعبه های یزد، مهریز و تیم واکنش سریع استان با هماهنگی مركز كنترل اورژانس و نيروي انتظامي به مناطق زلزله زده از قبیل: گردكوه، خورميز، كريم آباد و بهادران اعزام شدند.

لازم به ذکر است روز بعد از حادثه نیز یک اکیپ امدادی با حضور مدیرعامل هلال احمر استان ، نماینده مدیریت بحران شهرستان مهریز و دهیاران مناطق زلزله زده از نزدیک از مناطق مذکور بازدید بعمل آورده و توصیه های لازم از قبیل حفظ آرامش و خونسردی ، پناه بردن به مناطق امن را در صورت احتمال وقوع پس لرزه به مردم نمودند.

عباس احدپور همچنین ضمن حضور در فرمانداری مهریز و تشکیل جلسه با معاون فرماندار از آمادگی کامل جمعیت هلال احمر استان جهت اعزام  تیمهای اسکان اضطراری ، حمایت روانی و تغذیه در صورت بروز حوادث احتمالی خبر داد و گفت اکنون فرصت مناسبی بوجود آمده تا خانواده هایی را که تا بحال در طرح مشارکتی بیمه حوادث مدیریت بحران استانداری با بیمه معلم شرکت نکرده اند را تشویق به همکاری نمائیم.