امام جمعه شهرستان مهریز گفت: اقتصاد مقاومتی و تحقق آن موجب بی اثر شدن تحریم دشمنان علیه انقلاب اسلامی می شود. به گزارش روابط عمومي فرمانداري مهريز به نقل از صبح مهریز ، حجت الاسلام والمسلمین  علی برهان در خطبه های نماز جمعه این شهر افزود: اسلام و قرآن از امت اسلام و مسلمین می خواهد تا در دنیا مستقل باشند و برای خودکفایی تلاش کنند .
وی ادامه داد: این خواسته دین مبین اسلام و آموزه های وحیانی و الهی است که مسلمانان بتوانند با کار و تلاش نیازهای خود را تامین کنند و به هیچ وجه به دیگران و دشمنان وابسته نباشند .
امام جمعه مهریز با قرائت بخش هایی از فرمایشات مقام معظم رهبری در خصوص اقتصاد مقاومتی اظهار داشت: خواسته اسلام و قرآن ، ائمه اطهار (ع) و حتی پیامبر بزرگوار اسلام حضرت محمد بن عبدالله (ص) از مسلمانان است که آنها چون سرو سرفراز و مستقل باشند و خود نیازهایشان را بدون تکیه به دیگران فراهم کنند .
امام جمعه مهریز گفت: استقلال اقتصادی و وابسته نبودن به دیگران از خواسته های مکرر مقام معظم رهبری از مسئولان و مردم است و همه باید بکوشند تا این خواسته معظم له محقق شود .
برهان افزود: اگر ملت ما دارای اقتصاد مقاومتی باشد و روی پای خود بایستد دشمنان و مستکبران از این عظمت و قدرت به خشم می آیند و تحریم ها و فشارهای اقتصادی آنها هیچ اثری نخواهد داشت .
امام جمعه مهریز با اشاره به اینکه بعد از گذشته ۳۵ سال از انقلاب اسلامی هنوز در این عرصه موفق
نبوده ایم تنها چاره راه را تحقق توصیه های مقام معظم رهبری و اجرای اقتصاد مقاومتی ذکرکرد .
برهان با بیان اینکه رییس جمهوری ما گفته اند که تحریم دشمنان و آمریکا علیه ایران و ملت ما یک توهین است، اظهار داشت:من می گویم این تحریم ها بر مردم و کشور ما یک ننگ است .
برهان خاطرنشان کرد: از ارکان مهم اقتصاد مقاومتی مورد نظر مقام معظم رهبری این است که بخش خصوصی نیز سرمایه های خود را وارد عرصه اقتصادی کند و درست به وضعیت اقتصادی رونق دهد .
امام جمعه مهریز تأکید کرد: اگر اقتصاد مقاومتی محقق شود دیگر تحریم ها روی مردم و کشور ما اثری ندارد و دشمنان هر چه تلاش کنند نتیجه آن شکست و زبونی آنها را در پی خواهد داشت .
برهان ادامه داد: باید کاری کرد که کشور ما با سرمایه های عظیمی که دارد در هیچ مورد به دیگران و دشمنان محتاج نباشد و دارای خودکفایی و استقلال بزرگ اقتصادی باشیم .
امام جمعه مهریز در خطبه اول در خصوص احسان و نیکوکاری و کمک به دیگران اشاره و گفت: این کمک و مساعدت نباید در طول سال تنها به یک روز خلاصه شود و همیشه باید وجود داشته باشد .
برهان به صفت بخشش و فیاضیت در اسلام و سفارشات قرآن و ائمه اطهار (ع) در این رابطه بصورت مفصل اشاره و از همه کسانی که با تاسی به دین و ارزش ها در این راه گام بر می دارند قدردانی کرد