اختصاص پنجاه هزار میلیارد ریال اعتبار جهت بهره برداری از 900 طرح صنعتی نیمه تمام یزد

وزیر صمت اظهار داشت: هم‌اکنون ۹۰۰ طرح نیمه‌تمام صنعتی بالای ۵۰ درصد در استان یزد وجود دارد که پنج هزار میلیارد تومان برای آنها سرمایه گذاری شده و بزودی به بهره ‌برداری می‌رسد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان مهریز رضا رحمانی وزیر صنعت معدن و تجارت در آیین افتتاح یک واحد کاشی در مهریز یزد افزود: هم‌اکنون ۵۰ درصد کاشی و سرامیک کشور در یزد تولید می‌شود و همچنین حدود ۵۰ درصد صادرات این کالا نیز مربوط به این استان است.

وی با بیان اینکه یزد قطب کاشی و سرامیک کشور است، اظهار داشت: میز تخصصی کاشی ایران با حضور متخصصان امر در این استان مستقر است و در زمینه این صنعت برنامه ریزی می‌کند.

وزیر صمت اظهار داشت: هم‌اکنون ۹۰۰ طرح نیمه‌تمام صنعتی بالای ۵۰ درصد در استان یزد وجود دارد که پنج هزار میلیارد تومان برای آنها سرمایه گذاری شده و بزودی به بهره ‌برداری می‌رسد.

رحمانی بیان کرد: ایجاد ۸۰ پایگاه در شهرهای کمتر توسعه یافته نیز در دستور کار دولت قرار گرفته تا بتوانیم اشتغال در این مناطق را تا حدی تامین کنیم.

به گفته وی ، در سفر ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران ۱۴ مورد طرح در بخش صنعت، معدن و تجارت بخصوص بهره برداری از شبکه گاز شهرک صنعتی اشکذر، ذوب فلزات یزد، طرح توسعه مجتمع صنعتی و معدنی چادرملو، داروسازی و مکمل‌های غذایی و سه واحد تولید کاشی و سرامیک افتتاح شد.

واحد کاشی و سرامیک در شهرک سنگ شهرستان مهریز با حضور رضا رحمانی وزیر صنعت، معدن و تجارت، افتتاح شد.

این واحد در زمینی به وسعت ۱۴ هکتار با سرمایه گذاری ۷۰۰ میلیارد ریال و اشتغالزایی ۱۵۰ نفر ایجاد شده است.

این واحد سالانه چهار میلیون مترمربع انواع کاشی و سرامیک تولید و روانه بازار مصرف می‌کند.

هم اکنون سالانه  ۳۲۳ میلیون مترمربع کاشی و سرامیک در۷۶ واحدتولیدی استان یزد تولید می‌شود.

صمت