واگذاری امور به افراد توانمند حلال مشکلات مردم است

مدرس حوزه و دانشگاه گفت: واگذاری مدیریت های اجرایی به افراد با انگیزه، توانمند، متدین و متخصص در بخش های مختلف در حل بسیاری از مسائل و مشکلات اساسی جامعه تاثیرگذار است.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری مهریز، حجت‌الاسلام راشد یزدی ضمن برشمردن ویژگی‌های مسلمان واقعی، گفت: به‌جا آوردن نماز و روزه تنها دلیل مسلمانی نیست بلکه راست‌گویی و صداقت، درستکاری و نخوردن لقمه حرام، خوش‌خلقی با مردم و خانواده و رعایت عفت و حیا و پاک‌دامنی نشانه یک مسلمان واقعی است.

راشد یزدی خاطرنشان کرد: امین بودن و خیانت‌درامانت نکردن نیز از دیگر ویژگی‌های مسلمان است، اگر متصدی کاری شدید امانت‌دار باشید و قدر مقام و جایگاه خود را دانسته و خیانت نکنید. اگر در اموری که به شما محول شده است مهارت ندارید و نمی‌توانید مدیریت کنید آن را به فرد قابل‌تر و متخصصی واگذار کنید؛ در غیر این صورت باقی ماندن در کار و ضرر زدن به ظرفیت‌ها و منابع، خیانت محض است.

وی با اشاره به روایات معصومین (علیهم‌السلام) افزود: پیامبر اسلام فرمودند کسی که دروغ‌گو و خائن است از من نیست و منافق است؛ همچنین امام سجاد (ع) می‌فرماید عابدترین مردم کسی است که آنچه را که خدا حرام کرده است را رها کند و از آن دوری کند و امیرالمؤمنین حضرت علی (ع) نیز می‌فرماید گناه نکردن از ثواب کردن بهتر است.

حجت الاسلام راشد یزدی افزود: خدمت به مردم در نظام اسلامی رسالت سنگینی است که از عهده همه افراد بر نمی آید و باید شایستگان در صدر امور اجرایی قرار گیرند.

وی ادامه داد: افرادی که مسئولیت اجرایی مردم را قبول می کنند باید در مرحله اول به شغل و رسالتی که در قبال مردم دارند، آگاه و به کار خود علاقه داشته باشند و همچنین از عهده آن کار به خوبی بر آیند.

کارشناس مذهبی خاطر نشان کرد: در جمهوری اسلامی کار کردن برای مردم اگر همراه با اخلاص، ایمان و توانایی باشد عبادت بزرگی محسوب می شود و باید وظایف در چارچوب مقررات انجام گیرد.

به گفته راشد یزدی افرادی که توانایی انجام امور مختلف خدمت به مردم و نسل جوان را ندارند نباید در صدر امور قرار گیرند و خود باید با افتخار کناره گیری کنند تا نطام و انقلاب آسیب نبیند.

وی تصریح کرد: نظام ما ارکان مختلفی دارد که در کنار نقش دین و رهبری قطعاً جایگاه مردم در ۴۰ سال گذشته بسیار موثر بوده و باید زمینه امید و اعتماد را روز به روز در جامعه گسترش داد.

در این جلسه همچنین فرماندار مهریز به اهمیت خدمت صادقانه به مردم در سایه همدلی و برنامه محوری با بهره گیری از تمام ظرفیت ها تاکید کرد.