به گزارش روابط عمومی  فرمانداري مهريز و نقل از  آموزش و پرورش مهریز امام جمعه مهریز گفت در این مراسم گفت: تقویت اعتقاد دینی دانش آموزان باید محور فعالیت فرهنگیان به عنوان یک وظیفه مهم در طول سال تحصیلی قرار گیرد حجت الاسلام عبدالرضا محی الدینی افزود: تربیت دینی دانش آموزان ضامن سعادت و عزت آنها برای آینده است .
وی با بیان اینکه دشمنان انقلاب با فعالیت های سوء فرهنگی خود نسل جوان را مورد هجمه قرار داده اند، افزود: تربیت دینی سدی در برابر تهدید نرم دشمن است.
امام جمعه مهریز به مسئولیت دانش آموزان در آینده کشور و منطقه خود اشاره کرد و یادآور شد: تحصیل جدی علم باید همواره مدنظر دانش آموزان قرار گیرد.
محی الدینی گفت: بهره گیری از لحظه های زندگی و کسب دانش و در کنار آن اخلاق دینی و معرفت به مسائل جزو مسئولیت های مهم نسل جوان است.
امام جمعه مهریز در ادامه به ماه محرم اشاره کرد و گفت: شناخت واقعه کربلا و درس ها و عبرت های عاشورا باید سرلوحه عزاداران حسینی باشد.
محی الدینی تقارن ماه محرم با هفته دفاع مقدس و بازگشایی مدارس را یک فرصت برای فرهنگیان و دانش آموزان در شناخت بیشتر به حوادث انقلاب ذکر کرد.

فرماندار مهریز نیز در این مراسم با گرامیداشت ماه محرم،هفته دفاع مقدس و بازگشایی مدارس گفت:این هفته یادآور رشادت و دلیرمردی های رزمندگان است.

سید محمد رستگاری  افزود: در دوران هشت سال نبرد مقدس جوانان این مرز بوم با نثار جانشان امنیت و آرامش در جامعه حکم فرما کردند و امروز اگر امنیت، آسایش و عزتی شاهد هستیم مرهون خون پاک همین شهدا و ایثارگریهای آنان است.

وی افزود: در حال حاضر نیز وظیفه همه ما ادامه راه شهدا و حرکت در مسیر شهیدان است.

وی همچنین فرا رسیدن سال تحصیلی جدید را تبریک و فرا رسیدن ایام سوگواری سرور و سالار شهیدان حضرت ابا عبدالحسین(ع) تسلیت عرض کرد و گفت: تقارن بازگشایی مدارس با ایام سوگواری حضرت ابا عبدالحسین(ع) فرصت مغتنمی برای شناخت و معرفت بیشتر قیام و فلسفه عاشورا است.

مدیر آموزش و پرورش مهریز نیزدر این آئین با گرامیداشت ایام بازگشایی مدارس و تقارن ان با هفته دفاع مقدس و ماه محرم اظهارداشت: نقش دانش‌آموزان در دفاع مقدس بسيار چشم‌گير بود و به اين دليل بايد بر تبين نقش آنها تلاش کرد.

سید علی کارآموز با اشاره به اقدامات انجام شده برای سال تحصیلی جدید گفت: برای سال تحصیلی جدید برنامه‌ریزی دقیق و جامع در تابستان انجام شده است.

مدیر آموزش و پرورش شهرستان مهریز با اشاره به وجود 100 مرکز آموزشی در شهرستان گفت: نزدیک به ده هزار دانش‌آموز در سال تحصیلی جدید در این شهرستان مشغول به تحصیل می شوند.

ااجرای گروه سرود رهپویان حرم، قرائت دکلمه ومقاله،تجلیل از معلمین و عزاداری سرور و سالار شهیدان از مهم ترین برنامه های اجراء شده در این مراسم بود.