نامزد انتخابات باید به قداست نظام جمهوری اسلامی معتقد باشد

امام جمعه موقت مهریز گفت: کسی که به قداست و الهی بودن نظام جمهوری اسلامی اعتقاد ندارد نباید نامزد انتخاباتی شود و خود را در معرض انتخاب قرار دهد.

به گزارش كميته اطلاع رساني ستاد انتخابات شهرستان مهريز، حجت‌الاسلام حسین زارع زاده در خطبه‌های نماز جمعه این هفته مهریز  بابیان اینکه یکی از مصادیق تقوای اجتماعی، انتخاب فرد اصلح برای انتخابات است افزود: اگر مردم با بی‌توجهی موجب انتخاب فردی بی‌تقوا و بی‌مسئولیت شوند نیز ملعون و محروم از رحمت الهی می‌شوند؛ زیرا انتخاب غلط به این نظام الهی لطمه وارد می‌کند و تضعیف نظام مقدس جمهوری اسلامی که آرزوی دیرینه اهل‌بیت (ع) و تمام انبیاء الهی بوده است خیانتی بزرگ است.

امام‌جمعه موقت مهریز، حفظ و پشتیبانی از جایگاه ولایت‌فقیه را که جایگاه حضرت ولی‌عصر (عج) است را نه یک مسئله صرف سیاسی که یک تکلیف شرعی دانست و ادامه داد: ولایت‌فقیه ادامه‌دهنده راه نبوت پیامبر عظیم‌الشأن اسلام و امامت و ولایت اهل‌بیت عصمت و طهارت (ع) و در طول ولایت الله است و پشتیبانی از آن، پاسداری از ارزش‌های الهی است.

وی با اشاره به انتخابات در پیش رو، ویژگی‌های یک نماینده را برشمرد و تصریح کرد: نماینده باید روحیه انقلابی و ولایی بودن، سلامت در عقیده و دلسوز واقعی مردم بودن را در خود داشته باشد. کسی که به قداست این نظام الهی و نظام توحیدی بر مبنای ولایت‌فقیه اعتقادی ندارد، نباید نامزد انتخاباتی شود و در عرصه انتخابات، خود را در معرض انتخاب مردم قرار دهد.

 

ثيب