مسئولین مهریزی خواستار تخصیص بودجه ویژه ای در بخش فرهنگی به این شهرستان شدند

به گزارش روابط عمومی فرمانداری مهریز، در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر مهریز مسئولین این شهرستان خواستار تخصیص بودجه ویژه ای در بخش فرهنگی شدند.
با توجه به وجود پاسگاه شهید مدنی در جاده مواصلاتی شمال - جنوب ، تردد روزانه 8 تا 9 هزار خودرو از این محور،،مجاورت آن با شهرستان مهریز و احتمال ریزش مواد مخدر در روستاهای ماقبل این پاسگاه مسئولین شهرستان خواستار جبران این آسیب دیدگی شهرستان با تخصیص بودجه ای ویژه در بخش فرهنگی برای مقابله و پیشگیری با اعتیاد شدند.
گفتنی است در شهرستان مهریز 3 مرکز ترک اعتیاد و 4 مرکز Ngo فعال می باشد.
در این جلسه سرهنگ خدایی فرماندهی ستاد مبارزه با مواد مخدر استان فروپاشی خانواده‌ها، از بین رفتن استعدادها، رواج فساد و تباهی و ناهنجاری‌های اخلاقی و اجتماعی را از آثار پدیده اعتیاد دانست و تأکید کرد: راه مقابله اساسی با اعتیاد فعالیت‌های پیشگیرانه و فراگیر شدن مبارزه در همه لایه‌های اجتماعی است و این امر باید اولویت تمام دستگاه‌های اجرایی به ویژه دستگاه‌های فرهنگی شهرستان باشد.
کیانی مقدم فرماندار مهریز در این جلسه گفت: مسوولين امر بايد با جديت پيگير کارها بوده و هرگونه کاستي و مشکلات را به شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر منعکس نمايند تا تصميمات لازم براي رفع آن هرچه سريع‌تر گرفته شود.
کیانی مقدم فرماندار مهریز در ادامه خواستار فعالیت‌های فرهنگی و پیشگیری سوء مصرف مواد مخدر توسط همه دستگاه‌ها و ادارات دولتی شد  و گفت: بدین منظور بايد برنامه‌ريزي مناسبي در تمامي زمينه‌هاي مقابله، پيشگيري و درمان داشته‌باشيم.
در ادامه اعضای شورا درباره وضعيت شهرستان و مشکلات و راه‌کارهاي موجود در حوزه‌‌هاي مقابله، فرهنگي، حقوقي و درمان بحث و تبادل نظر کردند.