قدم زدن در تاریخ بصری انقلاب اسلامی / نمایشگاه عکس روزهای انقلاب در شهرستان مهریز افتتاح شد

همزمان با چهل و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران نمایشگاه "عکس روزهای انقلاب" در سالن شهدا سپاه سابق مهریز افتتاح شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان مهریز همزمان با چهل و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران  نمایشگاه "عکس روزهای انقلاب" در سالن شهدا سپاه سابق مهریز افتتاح شد.

در این نمایشگاه مجموعه‌ای از تصاویر به نمایش درآمده که گوشه‌هایی از تلاش نسل طلایی عکاسان ایران برای ثبت وقایع زمان انقلاب را در معرض دید مخاطبان می‌گذارد و فرصت مطالعاتی خوبی برای علاقه‌مندان ایجاد کرده است.

این عکس‌ها آثاری است که از روزهای آغازین انقلاب تا 22 بهمن 57 توسط عکاسان ثبت شده است. در آن دوران تعداد زیادی از عکاسان ایرانی در میان مردم حضور داشتند و به ثبت عکس‌هایی از پیروزی انقلاب اسلامی پرداختند که برخی از آنها جوایز معتبر بین‌المللی را نیز کسب کردند.

اگرچه همه این عکس‌ها در شرایطی پر التهاب و مخاطره‌آمیز ثبت شده‌اند اما کیفیت آثار خلق شده توسط عکاسان ایرانی از اهمیت خاصی برخوردار است که منجر به موفقیت‌ها و کسب جوایز معتبر جهانی برای این عکاسان شده است. عکاسان این تصاویر علاوه بر آنکه با ثبت یک لحظه، سندی تاریخی را به وجود آورده‌اند، خلاقیت خود را نیز به کار برده‌اند تا عکسی استاندارد و دارای جذابیت‌های بصری به وجود آورند.

همچنین نمایشگاه کتاب و موزه دفاع مقدس در کنار این نمایشگاه جذابیت خاصی را برای بازدید کنندگان به همراه دارد.

علاقه مندان می توانند همه روزه از ساعت 18 الی 21 از این نمایشگاه بازدید کنند.