فرماندار مهریز بر ضرورت تشکیل کارگروه آسیب شناسی مراسم مذهبی و عزاداری تاکید کرد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری مهریز ، جلسه شورای فرهنگ عمومی مهریز امروز صبح با دستور کار بهبود بخشیدن به مجالس عزاداری اباعبدالله الحسین علیه السلام و بحث و تبادل نظر در خصوص اجرای برنامه های خرد و کلان فرهنگی این شهرستان با حضور اعضا برگزار شد.
کیانی مقدم فرماندار مهریز در این جلسه بر ضرورت تشکیل کارگروه آسیب شناسی مراسم مذهبی و عزاداری، رعایت منویات مقام معظم رهبری در مراسم مذهبی توسط سخنران، مداح و دست اندرکاران هیئات مذهبی،
اتخاذ تدابیر لازم برای رعایت عفاف و حجاب بطور خاص در مراسم مذهبی تاکید و این موارد مورد تصویب قرار گرفت.
در ادامه کیانی مقدم نیز بر ضرورت توجه به نماز اول وقت به وِیژه نماز ظهر عاشورا، ساماندهی هیئات مذهبی و گروه های تعزیه خوانی تاکید کرد.
فرماندار مهریز به نامگذاری دهه اول محرم به دهه احیاء امر به معروف و نهی از منکر اشاره و گفت:یکی از اهداف قیام امام حسین علیه السلام همین احیای امر به معروف و نهی از منکر بوده که می بایست در این ایام تدابیر لازم برای پررنگ شدن فالیت های ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر اندیشه شود.
اعضا شورای فرهنگ عمومی نیز پیشنهادات و نظرات خود را ارائه که در پایان پخش اذان در حسینیه ها و تکایا در ظهر عاشورا، رعایت سقف زمان برگزاری مراسم در طول محرم، مطابقت فعالیت های هیئات با دستور العمل ابلاغی به هیئات، توجه به شهدا و زنده کردن یاد و خاطره آنان در مراسم مذهبی، نیز از مصوبات این جلسه بود.
طیب مسئول دبیرخانه شورای فرهنگ عمومی استان نیز در این جلسه حضور داشت.