مديرعامل شركت شهركهاي صنعتي استان يزد در مهريز

به گزارش روابط عمومي فرمانداري مهريز و نقل شركت شهركهاي صنعتي يزد، سيد مسعود عظيمي ظهر روز گذشته  در بازديد از شهرك صنعتي مهريز و 2 واحد توليدي با اعلام اين خبر گفت: سیستم سامانه‌ای GIS  با هدف ایجاد تعامل و سهولت در واگذاری زمین به سرمایه‌گذاران با مشخصات و اطلاعات مکانی و توصیفی دقیق راه‌اندازی شده است و با اجرای این سیستم اطلاعات تمام زمین‌ها و امکانات موجود در شهرک‌ها و نواحی صنعتی به‌ صورت عملیاتی از طریق سایت http://gis.isipo.ir  در اختیار سرمایه‌گذاران قرار گرفته است تا با آگاهی از اطلاعات موجود بتوانند نسبت به انتخاب، خرید زمین و سرمایه‌گذاری مناسب اقدام کنند.

عظيمي افزود: با راه‌اندازی این سامانه و ورود به آن بر روی نقشه کل کشور و استان يزد امکان جست‌وجوی زمین‌های صنعتی را از بین قطعات قابل واگذاری بر اساس متراژ و تسهیلاتی چون آب و برق و کاربریهای مختلف فراهم می‌کند.

وي ادامه داد: این سامانه به سرمایه‌گذاران صنعتی امکان می‌دهد تا با آگاهی از مجموعه امکانات زیربنایی و ویژگی‌های منطقه قطعات زمین صنعتی مورد نظر خود را انتخاب کنند و بدین طریق از احتمال بروز هرگونه رانت اطلاعاتی اجتناب ورزند.

وي تأکیـد کرد: با اجرای این طرح سطح خدمات در سطح شهرک‌ها و نواحی صنعتی ارتقا خواهد يافت و مردم از خدمات دولت الکترونیک بهره مطلب را خواهند برد تا بتواند با اطلاعات دقیق و مناسب، فضای کسب‌ وکار را بهبود بخشد و موجب رشد و توسعه اقتصادی شود.

 

عظيمي ادامه داد: متقاضیان زمین‌های صنعتی به کمک رایانه، تبلت و یا تلفن همراه و از طریق نشانی اینترنتی  gis.isipo.ir وارد سامانه اطلاعات مکانی شده و با استفاده از مرورگرهای متعارف و با توجه به سطوح دسترسی پیش‌بینی شده امکانات نرم افزار را در اختیار خواهند داشت.

 

گفتني است: سامانه اطلاعات مکانی شهرکها و نواحی صنعتی کلیه شهرکها و نواحی صنعتی به بهره‌برداری رسیده استان يزد معادل 31 شهرک و ناحیه صنعتی با مساحتی بالغ بر 6 هزار و ششصد هکتار را تحت پوشش قرار داده است.