رئیس ستاد مدیریت بحران مهریز با اشاره به اینکه تردد در محورهای مواصلاتی مهریز فقط بازنجیر چرخ امکان پذیر است، گفت: ایستگاه اسکان ضروری مسافران در مهریز ایجاد شد.

به گزارش روابط عمومي فرمانداري مهريز مهدی کیانی مقدم ، با اشاره به بارش شدید برف در مهریز، اظهار کرد: مهریز یکی از شهرهای حادثه خیز کشور در هنگام بارش برف است.

وی افزود: با توجه به قرار گرفتن مهریز در مجاورت جاده ترانزیت بین المللی بندرعباس-تهران و حجم ترافیک بسیار بالا در این محور، هنگام بارش برف و باران، این شهرستان یکی از حادثه‌خیزترین شهرهای کشور می‌شود و در مواقع بارندگی نیازمند تدابیر خاصی است تا از وقوع حوادث ناگوار پیشگیری شود.

فرماندار مهریز تصریح کرد: با بارش برف که از اواخر روز گذشته آغاز و تا امروز ادامه پیدا کرد علاوه بر تشکیل جلسه شورای مدیریت بحران شهرستان و اتخاد تصمیمات پیشگیرانه، اکیپ های متعددی متشکل از نیروهای راهداری، شهرداری، پلیس راه، هلال احمر و اورژانس به محورهای مواصلاتی اعزام و در این محورها مستقر شدند.

رئیس ستاد مدیریت بحران مهریز افزود: با ورود این اکیپ‌ها، عملیات نمک پاشی و برف روبی در نقاط حادثه خیز انجام شد و با انجام تدابیر مناسب از تردد وسایل نقلیه فاقد تجهیزات و ایمنی کافی در مسیرهای ارتباطی اصلی و فرعی جلوگیری شد.

کیانی مقدم عنوان کرد: همچنین در سطح شهر مکان‌های مناسبی برای اسکان اضطراری مسافران در راه مانده اختصاص و امکانات گرامایشی مناسب فراهم شد.

وی افزود: به رغم همه اقدامات صورت گرفته و هشدارهای لازم از طریق صداوسیما و دیگر رسانه ها مبنی بر خودداری از سفرهای غیرضروری و همراه داشتن تجهیزات زمستانی و ایمنی مناسب، از دیشب تا امروز شاهد تصادفات زیادی در مهریز بودیم.

رئیس ستاد مدیریت بحران مهریز اظهار کرد: در حال حاضر به جز محور ارتباطی بندرعباس-تهران و مهریز-خاتم در حوزه مهریز که رفت و آمد بصورت عادی انجام می شود، عبور و مرور در محورهای مواصلاتی اصلی و فرعی شهرستان به ویژه روستاهای واقع در مناطق ییلاقی صرفا در موارد بسیار ضروری با استفاده از زنجیر چرخ و تجهیزات ایمنی امکان پذیر است.