دومین همایش اموزشی ارتقاء فرهنگ ترافیک در شهرستان مهریز  با همکاری مدیریت آموزش و پرورش برگزار شد

به گزارش روابط عمومي فرمانداري مهريز؛سید محمد رستگاری فرماندار شهرستان مهریز هدف از این همایش را اشنایی  خانواده هاو دانش آموزان با مباحث ترافیکی دانست و عنوان کرد : مبحث آموزش  و ارتقاءفرهنگ ترافیک یکی از مصوبات اصلی شورای ترافیک شهرستان بوده و شاهد برگزاری دومین همایش طی دوماه اخیر در شهرستان هستیم

رستگاری فرماندار مهریز ادامه داد : نوجوانان و جوانان یکی از آسیب پذیرترین افراد در حوادث راهنمایی و رانندگی شهری هستند. لذا لازم است با کمک اولیاء و مربیان و با فرهنگ سازی در مدارس برای استفاده از کلاه و کمربند ایمنی در جامعه، آمار فوت و مصدومیت ها را کاهش دهیم.

مدیر کل دفتر فنی،امور عمرانی و حمل ونقل وترافیک استانداری یزد نیز گفت:

در سال گذشته فوتیان تصادفات راکبین موتور سیکلت بودند.

وی در ادامه  افزود:یکی از عوامل اصلی در تصادفات عوامل انسانی هستند که بدلیل رعایت نکردن قوانین راهنمایی ورانندگی  صدمات جبران ناپذیری به جامعه و خانواده ها وارد می شود.

 

وی با اشاره  به فوایدبرگزاری این همایش  در مهریز با همکاری فرمانداری; اداره آموزش و پرورش  و فرماندهی انتظامی افزود: امیدواریم با آموزشهایی که توسط مجموعه دستگاههای حوزه ترافیک  داده می شود شاهد روزی باشیم که تصادفات و حوادث ترافیکی به      حداقل ممکن رسیده و همه احادجامعه سفیری برای آموزش فرهنگ ترافیک باشند.

سیدرضا خادمی تصریح کرد:نقش مدیران ومعلمان به عنوان پیشتازان فرهنگی در زنجیره آموزش و فرهنگ ‌ترافیک منحصر بفرد بوده و لازم است تحت عنوان فرهنگ ‌یاران ترافیک وارد عمل شده وروحانیون معزز نیز با سخنرانی و آموزش در مراسم ومحافل می توانند در استقرار نظم و انضباط ترافیکی و  اجتماعی نقش‌آفرینی کنند .

در این همایش مدیران ; معلمان ; والدین و دانش اموزان  آموزش های نوین ارتقاء فرهنگ ترافیک  را فرا گرفتند