به مناسبت هفته دولت در مهريز:

به گزارش روابط عمومي فرمانداري مهريز به نقل از اداره کل روابط عمومی استانداری یزد، سید محمد میرمحمدی، روز چهارشنبه ۸ شهریورماه ۱۳۹۶ در سفر به شهرستان مهریز، در آیین بهره برداری از ۴ پروژه تولیدی، صنعتی و کشاورزی شرکت کرد و از قسمتهای مختلف این پروژه ها بازدید نمود.
شرکت نگین بلور پارسیان مهریز به عنوان تولید کننده نمک کریستاله با خلوص نود و نه و هشت دهم درصد که در چهار بخش صنعتی، خوراکی، دارویی و رژیمی به تولید نمک می پردازد، اولین طرحی بود که توسط استاندار یزد به بهره برداری رسید.
این واحد تولیدی با سرمایه گذاری ۱۰ میلیارد تومانی در سه شیفت کاری، برای ۶۵ نفر اشتغال ایجاد کرده است. 
طرح تولیدی بعدی که توسط استاندار یزد به بهره برداری رسید، مرکز تولید آبمیوه های گازدار شرکت تولیدی آرش نوش پارس چکاوک مهریز بود که با سرمایه گذاری قریب ۱۰ میلیارد تومانی، بیش از ۶۰ اشتغال را در سه شیفت کاری ایجاد کرده است.
استاندار یزد در ادامه این بازدید یک روزه، از مراحل ساخت و تکمیل خط راه آهن یزد- مهریز- ابرکوه - اقلید بازدید کرد و از نزدیک در جریان توضیحات مشاورین و مدیران احداث طرح قرار گرفت.
میرمحمدی سپس طرح ایجاد گلخانه تولید گل رز صادراتی مهریز که در محوطه ای به مساحت ۴۱۲۰ مترمربع احداث شده را مورد بهره برداری قرار داد و از قسمتهای مختلف آن بازدید کرد.
استاندار یزد همچنین در طول مسیر منتهی به این گلخانه دقایقی را در جمع محیط بانان منطقه حفاظت شده کالمند حاضر شد و از خدمات و زحمات آنان تقدیر کرد.
میرمحمدی در پایان این بازدید یک روزه در سخنانی ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای دولت به ویژه شهیدان رجایی و باهنر، شهادت ستوان یکم دهقان نیری را به دست اشرار تسلیت گفت و یاد این شهید عزیز را گرامی داشت.
وی سپس بر عزم مدیران استان مبنی بر ایجاد اشتغال و رونق تولید اشاره کرد و در جهت پیگیری رفع مشکلات و مباحث مطروحه از سوی مدیران واحدهای بهره برداری شده، قول مساعد داد.
وی هفته دولت را هفته پیوند میان ملت و دولت دانست و خاطر نشان کرد: در این هفته مسوولین و مردم با شور و اشتیاق در کنار هم به همفکری و همراهی با هم میپردازند و مهم این است که زمینه برای مشارکت مردم و تاثیر گذاری آنها در امور فراهم شود.
میرمحمدی به بهره برداری از ۴۰۳ طرح با سرمایه گذاری ۱۸۰۰ میلیاردتومانی در استان در هفته دولت اشاره کرد و خاطر نشان نمود: آمار و جزئیات طرح ها در کتابچه ای تدوین شده و در استانداری موجود است و قاطبه مردم نیز به دلیل صداقت دولتمردان به این آمار اعتماد دارند منتهی اگر هر فردی کوچکترین تردیدی نسبت به صحت این آمار دارد، میتواند با مراجعه به استانداری، جزئیات دقیق و کامل مرتبط با این طرح ها را دریافت نموده تا از تردید خارج شود و به صحت موضوع پی ببرد.
عالی ترین مقام اجرایی استان تاکید کرد: نباید لحظه ای نسبت به انجام وظایف خود غافل باشیم و باید همواره خدای بزرگ را شاهد بر اعمالمان بدانیم و صداقت را سرلوحه خویش قرار دهیم.
وی با اشاره به ظرفیتها و پتانسیلهای شهرستان مهریز و ابراز اطمینان از توسعه و پیشرفت هر چه متناسب تر و بیشتر این شهرستان در آینده، بر اقدامات مهم انجام شده در سراسر استان در عرصه های مختلف دولتی، خصوصی و تعاونی تاکید کرد و گفت: تمام تلاش ما در استان، ایجاد رونق در عرصه اشتغال و تولید است و ما در استان بیش از بخش دولتی، اشتغالزایی را در بخش خصوصی دنبال میکنیم چرا که زمینه بیشتر و میدان عمل مناسبتری در جهت رشد و شکوفایی برای بخش خصوصی وجود دارد.
میرمحمدی در پایان ضمن تشکر از فرماندار و همه مسوولین شهرستان مهریز، از نقش آفرینی و سرمایه گذاری بخش خصوصی در این شهرستان تقدیر کرد و آمادگی مجموعه دولت در استان برای شتابدهی به این روند را مورد تاکید قرار داد‌.