سومین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان مهریز،با حضور معاون فرماندار و جمعی از مسئولین و اعضای انجمن در کتابخانه عمومی مسجد امام حسین (ع)برگزار شد.
به گزارش روابط عمومي فرمانداري مهريز؛در این جلسه،محمد زارع،معاون فرماندار با اشاره به برگزاری این نشست در کتابخانه مسجد امام حسین (ع) و صحبتهای مسئول کتابخانه مبنی بر وجود مشکلاتی در خصوص ناهماهنگی برنامه های این مجوعه با فعالیت کتابخانه،خواستار برگزاری جلسه فیمابین اداره کتابخانه ها با هیات امنای مسجد و پیگیری مجدانه مشکلات کتابخانه شد .
معاون فرماندار در ادامه با اشاره به آغار سال تحصیلی جدید از ادارات کتابخانه ها و آموزش و پرورش خواست با همکاری و اجرای برنامه های دوجانبه با محوریت کتاب در راستای جذب و علاقنندان دانش آموزان به کتابخانه تلاش نمایند.
در این جلسه،همچنین سعید قریشی،رئیس اداره کتابخانه های عموی شهرستان به ارائه گزارشی از روند اجرای مصوبات جلسه قبل و نیز به تشریح عملکرد و وضعیت کتابخانه عمومی مسجد امام حسین (ع)پرداخت.
قریشی همچنین،مهم ترین برنامه های اجرایی کتابخانه ها را در هفته دفاع مقدس و ایام محرم با محوریت معرفی کتاب بیان کرد.
در پایان این نشست،هر کدام از حاضرین در این جلسه به بیان نقطه نظرات خود در باب دستور جلسه پرداختند.
برگزاری نشست کتابخوان ویژه سربازان با معرفی کتاب های دفاع مقدس در هفته دفاع مقدس،افتتاح بخش کودک کتابخانه امام هادی (ع)در هفته دفاع مقدس،برگزاری مسابقه کتابخوانی از کتاب"اشک باید راز دار باشد"با همکاری نمایندگی سایپای مهریز در ایام محرم،انعقاد تفاهم نامه در خصوص اجرای طرح تور کتابخانه ها با هدف برگزاری کلاس درس در کتابخانه و آشنایی دانش آموزان با محیط کتابخانه ها،برگزاری جلسه فیمابین اداره کتابخانه ها و هیات امنای مسجد امام حسین و پیگیری مشکلات کتابخانه در فرمانداری،قول مساعد شهرداری و شورای شهر در خصوص ساخت المان کتاب از مهم ترین مصوبات این جلسه بود