برگزاری جشنوارها فرصت خوبی برای معرفی ظرفیت‌های گردشگری است

معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گفت: برگزاری جشنواره‌ها فرصت مناسبی است تا در قبال آن نسبت به معرفی ظرفیت‌های گردشگری مناطق کشور اقدام شود.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان مهریز ، ولی تیموری در سفر به مهریز در بازدید از چند بوم‌گردی و جشنواره قورمه در جمع مسئولان محلی با قدردانی از برنامه‌های فرهنگی افزود: معرفی جاذبه‌های فرهنگی با برگزاری جشنواره از راه‌های مهم و مناسب توسعه گردشگری است .

وی ادامه داد:  در تمام استان‌ها در بخش‌های مختلف ظرفیت‌های بسیار خوبی از  آثار و ابنیه تاریخی وجود دارد که می توان با برگزاری جشنواره‌ها آنها را به گردشگران نشان داد.

این مسئول اظهار داشت: ایجاد اقامتگاه‌های بوم‌گردی با حمایت دولت و جلب مشارکت بخش خصوصی  از دیگر راه‌های ایجاد زیرساخت در جذب گردشگران و توسعه صنعت گردشگری است.

تیموری گفت: در سال‌های اخیر در این بخش در کشور کارهای بسیار خوبی از لحاظ زیرساخت انجام گرفته و این روند با حضور بخش خصوصی و حمایت مسئولان ادامه دارد.

دومین جشنواره قورمه سنتی مناطق مختلف کشور عصر چهارشنبه ۱۳ آذرماه جاری با حضور جمعی از مسئولان، گردشگران و مردم در باغ جهانی پهلوانپور مهریز یزد آغاز شد وتا جمعه شب ادامه دارد.

دکتر ولی تیموری