یادواره شهید کعبه و شهدای طلاب شهرستان مهریز برگزار شد

به گزارش روابط عمومی فرمانداری مهریز، یادواره شهید کعبه و شهدای طلاب شهرستان مهریز با حضور حجت الاسلام و المسلمین صدوقی امام جمعه و نماینده ولی فقیه در استان یزد، فلاح زاده استاندار یزد و دیگر مسئولین استان و شهرستان برگزار شد
حجت الاسلام و المسلمین برهان امام جمعه مهریز در ابتدای مراسم به بیان خاطراتی از پدر بزرگوارشان حجت الاسلام و المسلمین حاج محمدحسین برهان شهید کعبه دیارمان پرداخت.
در ادامه نیز فلاح زاده استاندار یزد به نقش روحانیت در دوران هشت سال دفاع مقدس و مبارزات حق علیه باطل اشاره و گفت: شناخت راه و تداوم اهداف امام راحل (ره) و شهداي والامقام يك وظيفه بزرگ ديني ، ملي و انقلابي است .
استاندار یزد در بیان مقام شهیدان اینگونه گفت: عزت ، اقتدار و پيروزي هاي غرور آفرين ملت ما در طول هشت سال دفاع مقدس ، مرهون و مديون شهيدان ، آزادگان ، جانبازان و ايثارگراني است كه همه وجودشان را وقف اعتلاي اسلام ، قرآن و انقلاب مقدس اسلامي كردند.
در پایان این مراسم نیز حجت الاسلام و المسلمین سیداحمد خاتمی امام جمعه موقت تهران و نماینده مردم در مجلس خبرنگان رهبری ضمن محکوم کردن جنایت آمریکا در افغانستان ، به نقش روحانیت در قبل و بعد از پیروزی انقلاب اسلامی گفت: کیان فرهنگی و سیاسی دین را روحانیت حفظ و پاسداری کردند.
عضو مجلس خبرگان رهبري با اشاره به اينكه در طول تاريخ اسلام ، برخي افراد مي خواهند در لباس روحانيت به اسلام ، قرآن و انقلاب اسلامي ضربه بزنند، يادآور شد: مردم بايد مواظب برخي افراد روحاني نما و كساني كه اين لباس را براي سوء استفاده و ضربه زدن به دين مورد استفاده خود قرار مي دهند باشند و گول آنها را نخورند.
وی خاطر نشان کرد: دشمنان هرگز نخواهند توانست روحانیت را از مرجعیت جدا کنند.
حجت الاسلام و المسلین سیداحمد خاتمی عالم دینی واقعی را کسی دانست که هم سراسر وجودش سرشار از عشق به خدا باشد یعنی خود را در خدمت دین در آورد نه دین را در خدمت خود ، و هم عالم دینی باشد و علم دین داشته باشد و هم مرزبان دین باشد.
وی در بیان نقش روحانیت در پیروزی و حفظ نظام جمهوری اسلامی گفت : در  30 سال انقلاب، هیچ نهادی مثل نهاد روحانیت مورد هجمه دشمنان نبوده است، چون کسانی که در پس غارتگری مردمند روحانیت را خار در چشم و استخوان در گلو می دانند .
امام جمعه موقت تهران و نماینده مردم در مجلس خبرنگان رهبری در ادامه اظهار داشت : اصلی ترین هدف دشمنان نظام شکستن و کمرنگ کردن ولایت فقیه است، ولی هر چه بیشتر در راه اهداف شومشان تلاش کردند مقام معظم رهبری محبوبتر شدند، حماسه ی مردم قم و حماسه نهم دیماه نشان از همین داشت.
امام جمعه موقت تهران گفت: هرچه از جريان فتنه سال 88 مي گذرد ، پرونده سران اين جريان شوم سنگين تر و چهره آنها هم بيش از گذشته در منظر ملت بصير ايران اسلامي روشن تر مي شود.
سیداحمدخاتمی افزود: سران فتنه و كساني كه در اين جريان ضد انقلابي بودند ،مي خواستند با برنامه هاي از پيش طراحي شده خود به نظام و انقلاب و بخصوص جايگاه ولايت ضربه بزنند و قداست اين منصب مهم را خدشه دار كنند.
وي تصريح كرد: به حول و قوه الهي اين جريان و سران فتنه نه تنها در اين عمل زشت خود موفق نشدند ، بلكه روز به روز هم جايگاه ولايت در بين مردم ما بيشتر مستجكم گرديد .