پایگاه امدادی بین شهری جمعیت هلال احمر مهریز افتتاح شد.

به مناسبت هفته کاهش اثرات بلایای طبیعی و در شب میلاد امام الرئوف حضرت علی بن موسی الرضا(ع) پایگاه پایگاه امدادی بین شهری جمعیت هلال احمر مهریز با حضور باقری معاون وزیر کشور و رئیس سازمان مدیریت بحران کشور، میرسعیدی معاون عمرانی استاندار، مشرف مدیر عامل جمعیت هلال احمراستان،برزگری مدیر کل ستاد بحران استان و جمعی دیگر از مدیران استان و شهرستان و امدادگران و اعضای داوطلب جمعیت هلال احمر مورد بهره برداری رسید.
این پایگاه به مساحت 4200 متر مربع و با اعتباری معادل 123میلیون و 400 هزار تومان در سال 1387 عملیات اجرایی آن شروع و از محل اعتبارات دفتر بازسازی و حوادث غیر مترقبه در 35 کیلومتری مهریز نزدیک قلعه تاریخی زین الدین احداث و دیروز مورد بهره برداری رسید.
میرسعیدی معاون عمرانی استاندار طی سخنانی خواهان تجهیز پایگاه های امدادی بین جاده ای و مراکز آتش نشانی شد و جاده های استان را  به دلیل تحلیل قوای رانندگان که مسیر یزد بندرعباس را در حرکتند از پرحادثه ترین  جاده های کشور دانست.
مشرف مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان ضن عرض خیرمقدم به شرکت کنندگان دلیل ایجاد پایگاه بین شهری مهریز را حجم ترافیک سنگین جاده ، آمار بالای تصادفات و بالابردن امنیت خطرات مسافران و حفظ آمادگی امدادگران دانست و گزارشی از عملکرد پایگاه امداد جاده ای را ارئه و از کسانی که در راه اندازی این پایگاه مشارکت داشته اند تقدیر کرد.
در ادامه باقری معاون وزیر کشور و رئیس سازمان مدیریت بحران کشور بر لزوم آمادگی نیروهای امدادی و امدادگران در حوادث جاده ای و برگزاری مانورهای امدادی تاکید داشته و خواهان اجرای مانورها و برنامه ریزی دقیق در اجرا و تحلیل و ارزیابی مانورهای امدادی شد.
باقری ویژگی دولت عدالتخواه را پرداختن به مسائل اساسی  ومسئله محور بیان نمود و افزایش پایگاه های امدادی بین جاده ای را به منظور کاهش تلفات جاده ای در این چهار سال مهم دانست.
رئیس سازمان مدیریت بحران کشور علاوه بر تامین اعتبارات مصوب، قول اختصاص 10 میلیارد تومان به پروژه های استان را داد.