به گزارش روابط عمومي فرمانداري مهريز ونقل از آموزش و پرورش شهرستان ؛امام جمعه مهریزدر این مراسم ضمن تسلیت فرا رسیدن ایام سوگواری سرور و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین(ع)و یاران باوفایش در خصوص اهمیت فریضه امر به معروف و نهی از منکر اظهار داشت: سید الشهدا(ع) با منکر بزرگی چون یزید مبارزه کرد و در این راه تمام هستی خود را در طبق اخلاص گذاشت.

حجه الاسلام والمسلمین عبدالرضا محی الدینی افزود: ماه محرم  و فضای ویژه این ماه ؛فرصت مناسبی برای احیا و ترویج ارزش های دینی در جامعه است.

وی افزود: اصل فلسفه قیام امام حسین (ع) برای احیای ارزش های دینی بود و به همین دلیل است که دهه اول محرم به این نام مزین شده است.

امام جمعه مهریز ادامه د اد: اگر فریضه الهی امر به معرف و نهی از منکر به درستی در جامعه اجرا شود بسیاری از آسیب های اجتماعی کاهش می یابد.

حجه الاسلام والمسلمین عبدالرضا محی الدینی بر لزوم ترویج و نهادینه کردن فرهنگ عاشورا در جامعه تاکید کرد و گفت: تحقق این مهم نیازمند اتخاذ راهکار درست و اصولی است.

مدیر آموزش و پرورش مهریز نیز در این مراسم  با تسلیت ایام ماه محرم هدف قیام امام حسین (ع) را امر به معروف و نهی از منکر دانست و اظهار داشت: دانش آموزان در اجرای احکام الهی باید خود را از منکرات به دور داشته و دوستان خود را از منکرات دور بدارند .

افتتاح نمایشگاه امر به معروف و نهی از منکر و بازدید از این نمایشگاه که توسط دانش آموزان دبیرستان برپا شده بود پایان بخش این مراسم بود.