مهریز سومین شهرستان استان در جذب بودجه بنگاه های زود بازده اقتصادی است.

فلاح زاده راه آهن یزد-شیراز فرصت بسیار خوب و مناسبی برای توسعه شهرستان مهریز دانست و در ادامه توانمندیها و پتانسیلهای این شهرستان را برشمرد و سرمایه اجتماعی را مهم ترین پتانسیل مهریز دانست.

استاندار یزد با بیان اینکه در حوزه های فرهنگی، تربیت بدنی و آموزش  اقدامات بسیار خوبی در سطح شهرستان مهریز صورت گرفته است ، از کسب مجوز دانشگاه امام صادق(ع) از شورای گسترش وزارت علوم و  شروع عملیات اجرائی ساخت  این دانشگاه به عنوان نمونه ای از تلاشهای صورت گرفته در این زمینه یاد کرد.
فلاح زاده با اشاره به برخی از فعالیتهای مهم صورت گرفته در زمان فعالیت زارع  زاده به عنوان فرماندار مهریز، تعهد، پیگیری و  دلسوزی را از ویژگی های اخلاقی وی دانست .
ارتباط گیری موفق با مردم و فعالیتهای فرهنگی  از جمله شاخصه های کاری زارع زاده بود که استاندار یزد بدانها اشاره و تصریح کرد: کسی جز خداوند متعال نمی تواند پاداش خدمت به کشور و نظام مقدس جمهوری اسلامی را بدهد.
عالیترین مقام اجرائی استان همچنین توصیه هایی به فرماندار جدید مهریز داشت.
ارتباط مستمر و همکاری کامل با امام جمعه، ارتباط با روحانیت، خانواده شهدا و بسیجیان، بهره گیری از نظرات نخبگان ، مطالعه کامل جغرافیای طبیعی و سیاسی شهرستان،  شناخت کامل فرصتها و توانمندیهای مهریز، آگاهی از سرمایه های اجتماعی شهر، توجه ویژه به مقوله مسکن مهر و... از جمله توصیه های فلاح زاده به فرماندار مهریز بود.
وی خطاب به همه شرکت کنندگان در این مراسم گفت: پراکندگی جغرافیایی خللی در خدمت رسانی به وجود نمی آورد، بنابراین با وحدت قلوب و دلها در خدمت مردم باشید.
استاندار یزد خاطرنشان ساخت: مدت مسئولیتها، مدت خدمت کاری و عمر انسان رو به پایان می نهد و تنها چیزی که همیشه همراه انسان می ماند، اعمال و رفتار است.
فلاح زاده از "احمد علی زارع زاده" به خاطر تلاشهای صادقانه وی در سمت فرمانداری مهریز تقدیر و برای "مهدی کیانی مقدم" آرزوی توفیق کرد.
فرماندار سابق مهریز در ابتدای این مراسم گزارشی از فعالیتهای صورت گرفته در مهریز در زمان خدمت خود ارائه کرد.
تحول در روستاها، تحول در صنعت، گازرسانی، آبرسانی و گسترش صنایع از جمله نکاتی بود که مورد اشاره وی قرار گرفت.
فرماندار جدید مهریز نیز  بهره گیری از توانمندیهای مهریز را برای رشد و توسعه مهریز امری لازم و  ضروری دانست.
کیانی مقدم  تصریح کرد: تحقق منویات مقام معظم رهبری(مدظله العالی) را سرلوحه کار خویش قرار داده ام.