معاون فرماندار : 13 آبان نماد ایستادگی و حق‌طلبی و غلبه بر توطئه‌های استکبار است

محمد جواد برزگر در کارگروه برنامه ریزی یوم الله 13 آبان اظهار کرد: یوم‌الله 13 آبان یگانه مناسبتی است که در سه مقطع حساس تاریخی، سه چهره از رویارویی استکبار و استبکارستیزان را به نمایش گذاشت.

 

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان مهریز کارگروه برنامه ریزی بزرگداشت یوم الله 13 آبان با حضور جانشین شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی یزد ، معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی فرمانداری مهریز و جمعی از مسئولین شهرستان  در محل فرمانداری مهریز برگزار شد.

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی فرمانداری مهریز ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای دانش اموز اظهار کرد: یوم‌الله 13 آبان یگانه مناسبتی است که در سه مقطع حساس تاریخی، سه چهره از رویارویی استکبار و استبکارستیزان را به نمایش گذاشت.

محمد جواد برزگر افزود: روح واحد این سه حادثه تاریخی آنرا به نمادی بزرگ و دست‌آموز پیش روی بشریت قرار دارد. از یک سو نماد زیاده‌خواهی،تجاوز و جنایت‌پیشگی استکبار و از سوی دیگر نماد ایستادگی و حق‌طلبی و ظلم‌ستیزی و غلبه بر توطئه‌های استکبار با اتکا به قدرت الهی و اعتماد به وعده‌های الهی است.

برزگر منشادی ادامه داد: برگزاری یوم‌الله 13 آبان امسال با توانایی و تمهیدات ویژه‌ای با بهره‌گیری از هم‌افزایی دستگاه‌ها و نهادهای انقلابی، تشکل‌ها و نهادهای مردمی استکبارستیز تشکیل و با سازماندهی کمیته ها ، برگزاری دشمن‌شکن و باشکوه روز ملی مبارزه با استکبار  جهانی را در دستور کار خود قرار داده است.

همچنین سعید زارع جانشین شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی یزداظهار داشت: 13 آبان نماد نفی سلطه و تاکید بر استقلال جمهوری اسلامی ایران و روزی فراموش نشدنی در تاریخ انقلاب اسلامی است.

زارع  افزود: در این روز و در سایر مقاطع مختلف تاریخی،‌ دانش آموزان، دانشجویان و روحانیت به همراه مردم از آزادی، عزت و استقلال ایران اسلامی دفاع کرده و نقش تاریخی خود را در مبارزه با استکبار جهانی و دفاع از آزادی و استقلال کشور به اثبات رساندند.

وی گفت: امام خمینی (ره) از این روز به عنوان انقلاب دوم یاد کردند، این خود گویای بهترین توصیف بر اهمیت 13 آبان است که به فرموده رهبر معظم انقلاب، نماد روح تعدی و تجاوز استکبار نسبت به ملت‌ها از جمله نسبت به ملت ایران است.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج در شهرستان با تاکید بر لزوم مشارکت تمامی دستگاه ها جهت بزرگداشت یوم الله سیزده آبان اظهار داشت: امروز فریاد رسا و خط‌شکنانه ملت ایران جهانی شده و برای بلند کردن فریاد مرگ بر آمریکا نیازی به اقامه دلیل نیست و هر انسان آزاده‌ای بلند کردن این ندا را یک وظیفه انسانی می‌داند.

علی اصغر سلمانی تاکید کرد: در رویارویی دو جبهه استکبارگران و استکبارستیزان با عنایات الهی روز به روز استکبارستیزان، مستکبران و در راس آن آمریکا را بیشتر در تنگنا قرار داده و شکست قطعی او را باورپذیرتر و در آستانه تحقق قرار داده‌اند.

وی خاطرنشان کرد: در این شرایط آمریکا با تمام توان به مصاف نظام اسلامی و آرمان‌های انقلاب به میدان‌ آمده است و هربه‌ها و حیله‌ها را توامان فعال ساخته و از یک سو با القای قدرتمندی و داشتن دست برتر و از سویی با بهره‌گیری از امکانات نوین ارتباطی در پی تسخیر ذهن‌ها، فکرها و قوای تصمیم‌گیری کشورها و ملت‌ها و در پی آن جهت‌دهی ظرفیت‌های مادی و انسانی جهانیان در راستای تقویت خود و دستیابی به خواسته‌های نامشروع و ظالمانه استکباری است.

سلمانی خاطرنشان کرد: از سوی دیگر مقاومت با هدایت‌های الهی رهبر معظم انقلاب جبهه مستحکمی در برابر استکبار ایجاد کرده که نه تنها نقشه‌های استکباری را به شکست کشانده بلکه آبرویی برای مستکبران باقی نگذاشته است.

13 آبان