به گزارش  روابط عمومي فرمانداري شهرستان مهريز:در این جلسه که به ریاست فرماندار و مسئولان اجرایی و بخصوص در حوزه فرهنگ تشکیل شد بر لزوم پیگیری مسائل فرهنگی و ارزشی و همکاری دستگاه های مختلف اجرایی در این امر خطیر تاکید شد .

فرماندار مهريز"مهدي كياني مقدم"  در ابتداي اين جلسه ضمن تسليت شهادت حضرت زهرا (س) و گراميداشت ياد و خاطره شهداي انقلاب اسلامي، با اشاره به مهمان پذیر بودن مهریز بخاطر وجود ده ها اثر تاریخی و فرهنگی از مسئولان اجرایی شهرستان خواست تا در راستای تحقق اهداف نظام مقدس جمهوری  اسلامی نسبت به حرمت گذاری به ایام بخاطر تقارن با ایام فاطمیه( س) اقدامات لازم بعمل آید .

همچنین در ادامه تعدادی از مسئولان فرهنگی و تبلیغی شهرستان به فراخور موضوع جلسه به طرح نظرات ، دیدگاه ها و انتظارت خود برای انجام برنامه های مناسب در سطح تفرجگاه ها مطالب خود را بیان نمودند

برگزاری مراسم تحویل سال در گلزارهای شهدای شهرستان و بخصوص با حضور مردم و مسئولان در گلزار شهدای گمنام مهریز ، انجام برنامه های فرهنگی در سطح تفرجگاه ها ، اقامه نمازهای جماعت  , برگزاری مسابقات فرهنگی و ارزشی ، برپایی نمایشگاه عرضه محصولات فرهنگی و کتاب و غیره مورد تاکید قرار گرفت .

با عنایت به تقارن ایام فاطمیه س با ایام نوروز مقرر شد تا برنامه های امسال  طوری انجام گیرد که حرمت و شان این ایام در سطح مناطق دیدنی  تفرجگاه ها و در جوار آثار تاریخی و طبیعی محفوظ بماند  .

موضوع مهم کاروان های راهیان نور و همکاری مسئولان در اعزام  علاقمندان به مناطق عملیاتی هشت سال دفاع مقدس نیز مورد تاکید قرار گرفت و به نقش مهم این برنامه فرهنگی و ارزشی در ترویج فرهنگ ایثار و شهادت تاکید صورت گرفت .