شورای اداری شهرستان مهریز با حضور وزیر جهاد کشاورزی برگزار شد

به گزارش روابط عمومی فرمانداری مهریز، کیانی مقدم فرماندار مهریز در ابتدای جلسه شورای اداری این شهرستان ضمن عرض خیرمقدم به خليليان وزير محترم جهادكشاورزي و نماينده تام الاختيار رياست محترم جمهوري اسلامي ايران در دور سوم سفرهاي استاني به شهرستان مهريز گفت: خداي متعال را شاكر و سپاسگزاريم كه توفيق ميزباني رياست محترم جمهوري و هيئت محترم دولت را براي سومين بار نصيب استان دارالعباده يزد و شهرستان مهريز نموده و رجاء واثق داريم در اين سفر نيز همانند سفرهاي پيشين خيرات و بركات فراواني نصيب مردم فهيم، قدرشناس و ولايتمدار شهرستان مهريز خواهد شد.
 وی درخصوص مصوبات سفرهاي قبلي گفت: در نتيجه دور اول از سفر ریاست جمهور از مجموع 198 مصوبه هيئت محترم دولت استان، 9 مصوبه خاص شهرستان مهريز و از 78 مصوبه ديگر نيز به گونه اي برخوردار گرديده كه بجز تعداد 4 پروژه مابقي از پيشرفت بين 80 تا 100% برخوردار مي باشند.
فرماندار مهریز در ادامه اظهار داشت : در پروژه های مربوط به دور دوم از سفر ریاست جمهوری از مجموع 230 مصوبه در استان 12 مصوبه خاص شهرستان مهريز بوده و همچنين از 89 مصوبه به شكلي شهرستان مهريز منتفع گرديده و بجز تعداد 8 مصوبه بقيه مصوبات بين 40 تا 100% پيشرفت داشته و بالغ بر 30 پروژه به بهره برداري رسيده است. 
کیانی مقدم فرماندار مهریز همچنین در خصوص نیازمندیهای شهرستان در دور سوم سفر ریاست جمهوری گفت: و اما نيازمنديهاي شهرستان در بخشهاي مختلف كه ضرورت آن مورد تأكيد اعضاي محترم شوراي اداري شهرستان است مشتمل بر 205 مورد بصورت كتبي تقديم حضورتان مي شود و انشاءا... با اوامر مؤكد حضرتعالي جامه عمل و تحقق خواهد پوشيد از ميان اين موارد از مهمترين نيازها مشكلات حاد مربوط به بخش كشاورزي است و پروژه هاي عمده و ضروري باتوجه به بحث خشكسالي تأمين اعتبار پروژه هاي سيستم آبياري تحت فشار با اولويت اول و احياء و مرمت و بازسازي قنوات شهرستان، و همچنين تأمين آب مجتمع هاي دامپروري و گلخانه اي و اصلاح باغات مي باشد.
حجت الاسلام و المسلمین برهان امام جمعه مهریز نیز در ادامه به خشکسالی های چندین ساله و خسارات آن به بخش کشاورزی در شهرستان مهریز اشاره کرد و گفت: انشاالله با قدم پر خیر و برکت ریاست محترم جمهوری دکتر احمدی نژاد و هیئت همراه و همجنین حضور خلیلیان وزیر جهاد کشاورزی در شهرستان مهریز شاهد تحولاتی اساسی در بخش کشاورزی خواهیم بود.
وزير جهاد كشاورزي در جلسه شورای اداری شهرستان مهریز گفت:  يك هزار و 300 ميليارد تومان براي زيرساخت هاي بخش كشاورزي كشور اختصاص يافته است .  
صادق خلیلیان خاطر نشان کرد: اين اعتبارات ملي به صورت بلاعوض به منظور ايجاد سامانه هاي نوين آبياري به كشاورزان اختصاص يافته است .
وي اضافه كرد: همچنين با پيگيري هاي صورت گرفته به اميد خدا تا پنج هزار ميليارد تومان هم از محل صندوق توسعه ملي به بخش كشاورزي اختصاص داده شود.
وزير جهاد كشاورزي خاطرنشان كرد: اين تسهيلات 10تا 100ميليون توماني به صورت قرض الحسنه با اقساط بلند مدت دراختيار واحدهاي واجد شرايط قرارمي گيرد.
اين مقام مسئول تصريح كرد: با هدف كاهش مصرف هزينه هاي تامين خوراك دام در واحدهاي دامي و مرغداري ها هم يك ميليون تن جو و يك ميليون تن گندم با قيمت هاي ناچيز دراختياراين واحد ها قرارمي گيرد.
خليليان گفت: در سالجاري با حمايت و اقدامات جدي و خوب دولت كريمه ، درآمد فروش محصولات كشاورزي 20 درصد افزايش داشته است .