ششمين جلسه انجمن کتابخانه‌های مهریز برگزارشد

به گزارش روابط عمومي فرمانداري مهريز، مهدی کیانی‌مقدم  در ششمین جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان مهریز گفت: خوشبختانه شهرستان مهریز در برگزاری جلسات انجمن کتابخانه‌ها عملکرد خوبی داشته و امیدواریم این توجه به مقوله کتاب و مطالعه در آینده نیز استمرار داشته باشد.

 وي با اشاره به مشکل مسدود شدن راه اصلی کتابخانه بقیة‌الله و نارضایتی مراجعان و اهالی محل اظهار داشت: تاکنون جلسات متعددی در چند سال اخیر برای رفع این مشکل برگزار شده است اما نتیجه قابل قبولی حاصل نشده که این امر به دلیل وجود زمین موقوفه در همسایگی کتابخانه و عدم امکان ایجاد راه دسترسی به کتابخانه از طریق این زمین است.

کیانی‌مقدم بیان کرد: انتظار داریم اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان مهریز با رعایت همه ضوابط قانونی و شرعی، راهکارهایی را برای حل این مشکل ارائه دهد و چنانچه امکانی برای حل معضل دسترسی کتابخانه وجود ندارد، این موضوع با صراحت اعلام شود تا اعضای انجمن تصمیم دیگری برای ورودی کتابخانه اتخاذ کنند.

فرماندار مهریز همچنین پیشنهاد داد: به منظور گسترش فرهنگ مطالعه و کتابخوانی در ایام تعطیلات نوروز، شایسته است در قالب طرحی با عنوان "عیدی کتاب"، مطالعه را از طریق اهدای کتاب‌های مفید بین کارکنان ادارات و نهادهای شهرستان پایه‌ریزی کنیم.

رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان مهریز نیز در این جلسه اظهار داشت: آخرین جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان مهریز در کتابخانه عمومی بقیه‌الله برگزار شد تا در این جلسه مشکل راه اصلی کتابخانه بقیه‌الله که چند سالی است بسته شده و نتایج نامطلوبی بر خدمات کتابخانه و رفت و آمد مراجعان داشته و منجر به افت شدید عضویت در این کتابخانه شده است، برطرف کنیم.

سعید قریشی همچنین گزارشی از مهم‌ترین مصوبات انجمن در سال 92 ارائه داد و از شهرداری به دلیل پرداخت به موقع سهم نیم درصد کتابخانه‌های عمومی قدردانی کرد.

وی از شهرداری مهریز خواست: بخشی از بدهی‌های نیم درصد کتابخانه‌ها را تا پایان سال جاری پرداخت کند تا بتوان مشکلات کتابخانه‌ها را برطرف کرد.

ششمین و آخرین جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان مهریز در سال جاری با مصوباتی همراه بود.

تشکیل جلسه‌ای با حضور نمایندگان ادارات کل اوقاف و امور خیریه، کتابخانه‌های عمومی و فرهنگ و ارشاد اسلامی استان برای رفع مشکل راه ورودی کتابخانه بقیه الله، ارسال کتاب به ستادهای اسکان مسافران نوروزی در ایام تعطیلات نوروز 93، معرفی رابطان فعال کارگری و بسیجی شرکت‌ها و کارخانجات شهرستان به کتابخانه جهت امانت کتاب در قالب طرح سفیر کتاب و اجرای طرح عیدی کتاب به کارمندان نهادها و ادارات شهرستان از مهم‌ترین مصوبات این جلسه بود.