به گزارش روابط عمومی فرمانداري مهريز و نقل از آموزش وپرورش مهریز مراسم نمادین آغاز سال تحصیلی 94-1393 با حضور معاون اداره کل آموزش و پرورش استان یزد، نماینده ولی فقیه و امام جمعه مهریز ،فرماندار ، روسای ادارات و نهادهای شهرستان ، جمعی از فرهنگیان ، دانش آموزان و اولیای آنان دردبیرستان دخترانه دور اول نمونه مطهره مهریز برگزارشد.

امام جمعه مهریز در این آیین طی سخنانی با تبریک هفته دفاع مقدس و بازگشایی مدارس به اهمیت تعلیم و تربیت و تربیت دینی اشاره کرد .

حجت الاسلام " علی برهان " به نقش فرهنگیان در ارتقای دینی و پرورشی دانش آموزان بر اساس آموزه های معنوی تاکید کرد .

همچنین فرماندار مهریز و رییس شورای آموزش و پرورش این شهرستان با تبریک هفته دفاع مقدس و سال تحصیلی جاری به اهمیت خطیر تعلیم و تربیت اشاره کرد .

مدیر آموزش و پرورش مهریز نیز در این آیین ضمن تبریک تقارن بازگشایی مدارس و هفته دفاع مقدس  گفت: با برنامه‌ریزی‌هایی که از ماه‌ها پیش در قالب ستاد پروژه مهر آغاز کردیم سال تحصیلی جدید با هدف‌گذاری درست و برنامه‌های منسجم آغاز می‌شود.

سید علی کارآموز افزود:سعی بر این است  تا در سال تحصیلی جدید سیاست‌های پنچ‌گانه وزارت آموزش و پرورش در این شهرستان مورد توجه قرار گیرد.

وی با با تبریک هفته دفاع مقدس تصریح کرد: شهدای هشت سال دفاع مقدس بدون هیچگونه چشم‌داشتی در جبهه‌های حق علیه باطل حضور یافتند و جان خود را برای رشد و توسعه کشور فدا کردند تا امروز دانش‌آموزان ایران اسلامی در امنیت و آسایش تحصیل کنند که باید قدر این شرایط فراهم شده را بدانیم.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج مهریز نیز در این مراسم با تبریک فرا رسیدن ماه مهر و هفته دفاع مقدس در خصوص لزوم الگو پذیری دانش آموزان از شهدا مطالبی بیان نمود.

در ادامه این همایش تعدادی از مادران شهدای شهرستان با اهداء شاخه گل وهدایایی مورد تجلیل قرار گرفتند.

افتتاح نمایشگاه کلاس امروز و دیروز، اجرای نمادین تهیه و ارسال کمکهای مردمی به جبهه توسط خواهران، قرائت پیام وزیر و مدیرکل آموزش و پرورش استان یزد به مناسبت آغاز سال تحصیلی جدید، قرائت دل نوشته و مقاله در مورد ماه مهر و دفاع مقدس از دیگر بخش های این مراسم بود .