رئیس دادگستری شهرستان مهریز

رعایت قانون در تمام محور فعالیت داوطلبان باشد

رییس دادگستری مهریز در جمع خبرنگاران شهرستان گفت: رعایت قانون باید در تمام مراحل، محور فعالیت داوطلبان و هواداران آنها در قبل، حین و بعد از برگزاری یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی قرار گیرد.

به گزارش کمیته اطلاع رسانی ستاد انتخابات شهرستان مهریز رییس دادگستری شهرستان در جمع خبرنگاران گفت: رعایت قانون باید در تمام مراحل، محور فعالیت داوطلبان و هواداران آنها در قبل، حین و بعد از برگزاری یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی قرار گیرد.

مرتضی حدادزاده افزود: تمام فعالیت انتخاباتی بر اساس مقررات در فضای مجازی و سایر مکان‌ها رصد و با متخلفان برخورد می‌شود.

وی ادامه داد: افرادی که فصد وارد شدن به مجلس شورای اسلامی دارند باید خود و همچنین حامیان و هوادران آنها با مطالعه و آگاهی کامل نسبت به رعایت مقررات اقدام کنند.

این مسوول اظهارداشت: تاکنون در این منطقه خلافی در خصوص انتخابات در فضای مجازی مشاهد نشده است ولی با جدیت نظارت توسط مسوولان امر صورت می گیرد .

حدادزاده تاکید کرد: در راستای اجرای قانون انتخابات، بخشنامه‌ای از سوی قوه قضایی ابلاغ‌شده که بر اساس آن شورای پیشگیری از جرایم انتخاباتی قبل از شروع ثبت‌نام نامزدهای انتخاباتی تشکیل شد.

وی بیان داشت: این شورا طبق مقررات بر تمام مراحل از نحوه ثبت‌نام، تأیید صلاحیت‌ها و بر روند اجرای  انتخابات، قبل و حین برگزاری آن نظارت می‌کند.

رییس دادگستری مهریز ، رعایت قانون مداری در ایام انتخابات را متذکر شد و گفت: کسی که قصد دارد وارد مجلس و محل قانون‌گذاری کشور شود باید در ابتدا قوانین حاکم بر انتخابات را رعایت کند.

حداد زاده افزود: ما مخالف فعالیت‌های انتخاباتی و شور و نشاط فضای رقابتی نیستیم اما باید افراد مراقب باشند از هرگونه هتک حرمت و تهمت و افترا نسبت به نامزدهای انتخاباتی پرهیز کنند.

وی به نوع برخورد مراجع قضایی با جرایم انتخاباتی اشاره کرد و  تاکید کرد: هرگونه هتک حیثیت افراد، تخریب و توهین نسبت به نامزدهای انتخابات چه در فضای حقیقی جامعه و چه در فضای مجازی جرم محسوب می‌شود.

رییس دادگستری مهریز اظهار داشت: باید سالن‌ها و امکانات مورد نیاز به‌طور عادلانه در اختیار نامزدهای انتخابات قرار گیرد و  استفاده از امکانات موجود و فرصت برابر برای تمام نامزدهای انتخاباتی یک امر بدیهی است و نباید در امر انتخابات حق‌الناسی صورت گیرد.