به گزارش روابط عمومي فرمانداري مهريز:رئيس منابع طبيعي مهريز"علی زارع سروی"  با اشاره به اینکه 10 هزار نهال بین شهروندان مهریزی به صورت رایگان توزیع می‌شود، اظهار کرد: نهال‌های توزیعی در هفته درختکاری کاج و سرو هستند که سازگاری خوبی با محیط‌های مختلف دارند.

وی نهادینه کردن فرهنگ حفاظت از منابع طبیعی، ترویج این فرهنگ و آگاه‌سازی اقشار مختلف مردم برای حفظ و احیای منابع ملی را از اهداف برنامه‌های اجرا شده ذکر کرد.

رئیس منابع طبیعی و آبخیزداری مهریز منابع طبیعی را از جمله ثروت‌هایی دانست که ویژه یک نسل خاص نیست، بلکه متعلق به تمام نسل‌ها است.

زارع سروی با اشاره به ضرورت افزایش سرانه سبز به ویژه در فضاهای شهری، اضافه کرد: وظیفه ما حفظ و حراست از این منابع خدادادی است که آن را در اختیار نسل‌های آینده قرار دهیم.

وی خاطر‌نشان کرد: هفته منابع طبیعی فرصت مهم و مغتنمی برای ترویج فرهنگ منابع طبیعی و جلب مشارکت مردمی در حفاظت از منابع طبیعی  است.

رئیس منابع طبیعی و آبخیزداری مهریز گفت: در این هفته با تهیه برنامه‌های رسانه‌ای و ترویجی، مقدمات اجرای تمامی طرح‌های مهم بخش منابع طبیعی استان فراهم می‌شود.

زارع‌سروی از برگزاری مراسم نمادین کشت درخت با حضور مسئولان ارشد شهرستان در محل شهرک صنعتی هرفته مهریز در روز درختکاری خبر داد.