به گزارش روابط عمومي فرمانداري مهريز ، علیرضا علیزاده در سومین جلسه شورای مشارکت های مردمی مهریز که به ریاست فرمانداري شهرستان مهريز برگزار شد اظهار کرد: اشتغال مددجویان و معلولان بهزیستی از مهم‌ترین برنامه‌های بهزیستی در سال 92 است.

وی با اشاره به اینکه امسال 90 مددجوی بهزیستی در ادارات و واحدهای شهرستان مهریز مشغول به کار شدند، ایجاد اشتغال برای مددجویان بهزیستی را یکی از ابزارهای اصلی در تحقق شعار حماسه اقتصادی دانست و تصریح کرد: تحقق شعار حماسه اقتصادی تاکید رهبر انقلاب اسلامی است که باید ادارات و نهادهای دولتی مهریز برای دستیابی به این مهم تلاش کنند.

مهدي كياني مقدم در این جلسه با اشاره به اشتغال پایدار، فرهنگ کار و تشکیل کارگروه اشتغال مددجویان در مهریز گفت: مددجویان و توان خواهان سازمان های حمایتی از جمله اقشار نیازمند بوده و این افراد همواره با توجه به شرایط نیاز به حمایت و دستگیری دارند تا استقلال فردی خود را کسب کنند.

وی با اشاره به طرح های اشتغالزایی تصریح کرد: با توجه به اهمیت اشتغال و لزوم توجه به بحث های مربوط به آن باید رفع یا کاهش درصد مشکلات اقتصادی جامعه از طریق اشتغالزایی و پرداختن تسهیلات خود اشتغالی افراد مورد توجه قرار گیرد.

ارسال بانک اطلاعات اشتغال معلولان و مددجویان به ادارات و مراکز بازاریابی جهت استفاده در صورت نیاز، شناسایی منابع اشتغالزایی و اشتغال و تشکیل بانک اطلاعات در این زمینه مانند کارخانجات و نهادهای دولتی و فرهنگ سازی در خصوص کار و اشتغال با برگزاری برنامه ها و در صورت نیاز برگزاری همایش از جمله مصوبات این جلسه بود.

از دیگر مصوبات مهم این جلسه می توان به اطلاع رسانی و پیگیری مداوم در رابطه با مشوق ها و حمایت های دولتی در این خصوص و اجرایی شدن آنها، در صورت نیاز برگزاری همایش و تقدیر از کارآفرینان که با بهزیستی همکاری نموده اند و فراهم شدن زمینه مشارکت خیرین اشاره کرد.

1600 مددجو با داشتن پرونده مددجویی در بهزیستی شهرستان مهریز تحت حمایت هستند.