اولین دوره مسابقات مهارت جهان اسلام در یزد برگزار می شود.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان یزد در نشست مشترک با فرماندار مهریز با بیان اینکه در آینده ای نزدیک اولین دوره مسابقات مهارت جهان اسلام در یزد برگزار خواهد شد افزود ارتقاء فرهنگ مهارت آموزی در میان جوانان، معرفی آموزش‌های مهارتی و اهمیت نقش آن در توسعه اقتصاد به عموم مردم ، ایجاد فرصتی مناسب برای تبادل اطلاعات فنی و تجارب حرفه‌ای، شناسایی ومعرفی افراد ماهر ونخبه به صنایع و بنگاه‌های اقتصادی و فراهم نمودن فرصت مناسب برای رقابت سالم میان جوانان از جمله اهداف برگزاری این مسابقات است.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان مهریز رضا زارع زاده در دیدار با امیرسعید مصباح مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان یزد  مهارت و آشنایی با فناوری های روز دنیا را یکی از راهکارهای مناسب و مهم در جهت توانمندسازی نیروی انسانی متخصص و مورد نیاز واحد های صنعتی برشمرد.

فرماندار مهریز  با تأکید بر اینکه آموزش های فنی و حرفه ‌ای میان‌بری برای رسیدن به رشد است، افزود: نمی‌توان در مذمت علم کلامی به زبان آورد و جامعه به انواع و اقسام هنرها و حرفه‌ها نیاز دارد و تأمین آن تنها از مسیر دانشگاهی مقدور نیست.

وی با تأکید بر اینکه آموزش های مهارتی می‌تواند فقر و بیکاری را تقلیل دهد اظهار کرد: خروجی آموزش های مهارتی موجب پیدایش دو مقوله شغلی و افزایش تولید می شود.

همچنین مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان یزد  مهمترین رسالت سازمان آموزش فنی و حرفه ای را تربیت و افزایش كارآیی و اثر بخشی نیروی انسانی مورد نیاز در بخش های مختلف صنعت، خدمات، كشاورزی و فرهنگ و هنر بر اساس نیاز بازار در دستیابی به اشتغال مولد و پایدار عنوان نمود.

امیرسعید مصباح تصریح نمود: ارائه آموزش های متناسب با نیاز بازار کار که به اشتغال مولد و پایدار منتهی می شود جزو برنامه‌ ها و مسئولیت‌ هایی است که بر عهده ما گذاشته شده است و پس از شناسایی معضلات بیکاری جوانان به این نتیجه رسیدیم که در ارائه آموزش‌های فنی و حرفه ‌ای در مباحث نیاز بازار فعالیت بیشتری داشته باشیم.

وی بیان داشت: لازمه نیازسنجی‌ها در خصوص آموزش مهارتی، تدوین برنامه‌هایی بر اساس نیازهای بلند مدت شهرستان ها برای تربیت نیروی انسانی به تناسب فعالیت‌ها و پروژه‌های موجود است.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان یزد   با بیان اینکه در آینده ای نزدیک اولین دوره مسابقات مهارت جهان اسلام در یزد برگزار خواهد شد افزود : ارتقاء فرهنگ مهارت آموزی در میان جوانان، معرفی آموزش‌های مهارتی و اهمیت نقش آن در توسعه اقتصاد به عموم مردم ، ایجاد فرصتی مناسب برای تبادل اطلاعات فنی و تجارب حرفه‌ای، شناسایی ومعرفی افراد ماهر ونخبه به صنایع و بنگاه‌های اقتصادی و فراهم نمودن فرصت مناسب برای رقابت سالم میان جوانان از جمله اهداف برگزاری این مسابقات است.

در ادامه نیز هادی ابویی رئیس اداره فنی و حرفه ای شهرستان مهریز به معرفی طرح مهارت آموزی در محیط کار واقعی پرداخت و گفت :  مهارت آموزی در محیط واقعی یکی از روش های آموزش فنی و حرفه ای است که در آن مهارت و شایستگی های مورد نیاز در چارچوب استانداردهای آموزشی از مربی به مهارت آموز همزمان با فرآیند تولید محصول و ارائه خدمت منتقل می شود.

ابویی مهریزی با تاکید بر لزوم همراهی صنف های مهارتی برای نهادینه شدن طرح مهارت آموزی در محیط کار، از فرماندار خواست تا در زمینه اجرای کامل این طرح دستگاه های اجرایی مرتبط در شهرستان همکاری نماید.

 

سس