آغاز فعالیت بخش کودک کتابخانه عمومی مهریز

با حضور معاون سياسي امنيتي و اجتماعي فرمانداری مهريز و جمعی از مردم و مسئولان مهریز بخش کودک کتابخانه عمومی بقیه الله(عج) این شهرستان شروع به کار کرد.

به گزارش روابط عمومي فرمانداري شهرستان مهريز محمد جواد برزگر معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری مهریز در آئين افتتاح بخش كودك كتابخانه هاي مهريز گفت : مهمترین اصول جذب مخاطبان به کتابخانه، زیباسازی و شاداب سازی محیط آن است بنابراین این امر برای قشر کودک و نوجوان باید با حساسیت و تلاش بیشتری انجام شود.

برزگر منشادی افزود: برای گسترش فرهنگ مطالعه باید از کودکی خانواده‌ها و مسئولان با برنامه ریزی و طراحی مناسب اقدام کنند.

همچنین رئیس اداره کتابخانه های عمومی مهریز گفت: بخش کودک کتابخانه نقش مهمی در علاقه مند کردن این گروه به مطالعه دارد و به همین منظور، بهسازی، زیباسازی، ساماندهی و تجهیز بخش کودک کتابخانه‌ها از سال گذشته آغاز شد که تاکنون سه باب کتابخانه شهری و ۲ کتابخانه روستایی در شهرستان بهسازی شد و فضای کتابخانه عمومی شهید مطهری نیز تا آخر سال ۱۳۹۸ زیباسازی و بهسازی می شود.

سعید قریشی افزود: بخش کودک کتابخانه عمومی بقیه الله (عج) مهریز در فضایی به مساحت ۳۰ متر مربع و باصرف ۶۰ میلیون ریال هزینه راه اندازی و تجهیز شد.

در ادامه محسن آریانفر مسئول کتابخانه عمومی بقیه الله (عج) مهریز گفت: مفروش کردن کف، رنگ آمیزی کامل اتاق، نصب طرح‌های کودکانه با استفاده از کاشی به صورت سنتی، نصب پرده، تهیه رومیزی و خرید تزئینات از فعالیت‌های انجام شده در این بخش است.

کتابخانه عمومی بقیه الله (عج) مهریز ۶۰۰ عضو فعال دارد که از این تعداد ۲۰۰ نفر کودک و ۱۰۰ نفر نوجوان و جوان هستند و چهار هزار و ۵۰۰ جلد کتاب به بخش کودک اختصاص دارد.

مهریز ۱۲ کتابخانه عمومی با ۱۴۰ هزار نسخه کتاب دارد.