معاون فرماندار مهريز:

پرداخت تسهیلات اشتغال‌زایی در روستا موجب مهاجرت معکوس شده است


معاون فرماندار مهریز در نشست با اصحاب رسانه گفت: پرداخت تسهیلات ایجاد اشتغال پایدار به متقاضیان روستایی موجب مهاجرت معکوس شده است.

معاون فرماندار مهریز در نشست با اصحاب رسانه گفت: پرداخت تسهیلات ایجاد اشتغال پایدار به متقاضیان روستایی موجب مهاجرت معکوس شده است.

به گزارش روابط عمومي فرمانداري مهريز:محمد زارع  در نشست با اصحاب رسانه در خصوص جذب تسهیلات برای ایجاد اشتغال پایدار در روستاها عنوان کرد: ازلحاظ جذب تسهیلات برای اشتغال پایدار در روستاها جزو رتبه‌های نخست کشور هستیم.

وی بزرگ‌ترین چالش در روستاها که از حد بحران نیز فراتر رفته است را بحث خشک‌سالی دانست و بيان داشت: هر هزینه و اقدامی در این زمینه انجام دادیم اما جوابگوی خسارت‌های وارده به روستاها و کشاورزی و باغات نیست. خشک شدن منابع آبی روستاها منجر به مهاجرت شده است.

معاون فرماندار مهریز افزود: اسکان پاره‌وقت گردشگران و مهاجرت روستاییان به‌ویژه در فصل سرد، موجب ایجاد ناامنی در این روستاها می‌شود که در برخی از این روستاها در راستای ایجاد امنیت، اقدام به نصب دوربین‌های نظارتی کردیم.

وی از تخصیص تسهیلات اشتغال‌زایی ابراز خشنودی کرد و گفت: پرداخت تسهیلات به متقاضیان روستایی باعث مهاجرت معکوس و بازگشت روستاییان از شهر شده است و هرچند خشک‌سالی عامل کمرنگ شدن کشاورزی در روستاها است، اما ایجاد اشتغال پایدار درزمینهٔ دامداری، صنایع‌دستی و گردشگری در روستاها مورد استقبال و اشتغال‌زایی شده است.

زارع بابیان اینکه ۱۱ بوم گردی در شهرستان مهریز ایجادشده است عنوان کرد: با قرارگیری ۷ مورد از ۱۱ بوم گردی این شهرستان در روستاها، حدود ۸۰ درصد از بوم گردی‌ها در روستاها مستقرشده است که از جاذبه‌های طبیعی و تفرجگاهی و پتانسیل‌های جذب گردشگر در روستاها بهره می‌گیرد.
آدرس کوتاه :