فرماندار مهریز تاکید کرد : قناتها شاهرگ حیاتی شهرستان مهریز هستند /باید سازه های تاریخی آبی کشاورزی را حفظ نمود


فرماندار شهرستان مهریز در نشست بررسی وضعیت قناتهای شهرستان مهریز که با حضور مدیر کل دفتر آب و خاک وزارت جهاد کشاورزی و جمعی از کارشناسان و مسولین مربوطه پس از بازدید از قنوات شهرستان در محل فرمانداری این شهرستان تشکیل شده بود با اشاره به اهمیت حفظ و مرمت قنوات شهرستان مهریز گفت : قناتها شاهرگ حیاتی شهرستان مهریز هستند .

فرماندار شهرستان مهریز در نشست بررسی وضعیت قناتهای شهرستان مهریز که با حضور مدیر کل دفتر آب و خاک وزارت جهاد کشاورزی و جمعی از کارشناسان و مسولین مربوطه  پس از بازدید از قنوات شهرستان در محل فرمانداری این شهرستان تشکیل شده بود  با اشاره به اهمیت حفظ و مرمت قنوات شهرستان مهریز گفت : قناتها شاهرگ حیاتی شهرستان مهریز هستند .

سید محمد رستگاری در ادامه افزود شهرستان مهریز دارای ۴۳۵ قنات فعال در شهر و روستا ها می باشد و بعضا آب برخی از این قناتها به سمت دشتهای استان جاری هستند  . و  البته مالکین و بهره برداران این قناتها برای نگهداری ، مرمت و بهسازی قناتها نیاز به مساعدت دولت دارند .

فرماندار شهرستان مهریز با تاکید بر اهمیت احیاء و مرمت و اصلاح قنوات گفت :عدم توانایی مالکین و بهره برداران در احیاء و مرمت قنوات و همچنین  ساخت و سازها  و توسعه شهری در حریم قناتها یکی از تهدیهای جدی قنوات مهریز است .

رستگاری  با تاکید بر حفظ قنات ها و سازه های تاریخی آبی کشاورزی در شهرستان مهریز و استان یزد گفت : هم اکنون قنات ها در استان یزد نقش مهم و غیرقابل انکاری در تولیدات کشاورزی دارند و قنوات در حقیقت سرمایه ایی ارزشمند برای استان کویری یزد هستند .

شایان ذکر است در این جلسه در خصوص برگزاری همایش ( بررسی وضعیت قنات و آینده آن ) در شهرستان مهریز بحث و تبادل نظر گردید .
لازم به ذکر است در این جلسه علاوه بر مدیر کل آب و خاک کشاورزی کشور ,
مدیر کل مدیریت بحران استانداری یزد،مدیر عامل شرکت آب منطقه ای استان , مدیر سازمان تعاون روستایی استان , مدیرشرکت آب و خاک سازمان جهاد کشاورزی استان , مدیرشرکت آب و خاک پارس  استان ،  و مسولین شهرستانی و همچنین برخی از محققین قنات  حضور داشتند .


آدرس کوتاه :