با بارش های خوب بهاره؛ برفکوهه مهریز هنوز جریان دارد

با بارش های خوب بهاره؛ برفکوهه مهریز هنوز جریان دارد


به گزارش روابط عمومی فرمانداری مهریز، برفكوهه شهرستان مهریز که پس از گذشت 10 سال همزمان با بارش های خوب بهاره از اواسط فروردین ماه سال جاری تاکنون هنوز جریان دارد.  برفكوهه كه در بخش مركزی مهریز در جوار روستای ییلاقی مدوار قرار دارد، با جاری شدن آبهای چشمه غربالبیز از ارتفای 100 متری و بصورت آبشار به پایین سرازیر و از دور همانند كوهی كه دارای برف فراوان است مجسم می شود . این منطقه زیبا بعلت عدم بارندگی و خشكسالی های مكرر طی 10 سال گذشته بصورت كامل خشك شده بود . جاری شدن آب در این كوه كه در انتها به مصرف كشاورزان تعدادی از مناطق روستایی شهرستان مهریز می رسد از زیبا تربن و جذاب ترین مناطق طبیعی استان یزد هم محسوب می گردد . در جواز برفكوهه مهریز باغات و زمین های مزروعی و همچنین بافت قدیم روستای تاریخی و ییلاقی مدوار قرار دارد كه خود از دیگر جلوه های زیبای خدا دادی و مورد استقبال مردم و مسافران از اقصی نقاط كشور است.
با بارش های خوب بهاره؛ برفکوهه مهریز هنوز جریان دارد

به گزارش روابط عمومی فرمانداری مهریز، برفكوهه شهرستان مهریز که پس از گذشت 10 سال همزمان با بارش های خوب بهاره از اواسط فروردین ماه سال جاری تاکنون هنوز جریان دارد.
 برفكوهه كه در بخش مركزی مهریز در جوار روستای ییلاقی مدوار قرار دارد، با جاری شدن آبهای چشمه غربالبیز از ارتفای 100 متری و بصورت آبشار به پایین سرازیر و از دور همانند كوهی كه دارای برف فراوان است مجسم می شود .
این منطقه زیبا بعلت عدم بارندگی و خشكسالی های مكرر طی 10 سال گذشته بصورت كامل خشك شده بود .
جاری شدن آب در این كوه كه در انتها به مصرف كشاورزان تعدادی از مناطق روستایی شهرستان مهریز می رسد از زیبا تربن و جذاب ترین مناطق طبیعی استان یزد هم محسوب می گردد .
در جواز برفكوهه مهریز باغات و زمین های مزروعی و همچنین بافت قدیم روستای تاریخی و ییلاقی مدوار قرار دارد كه خود از دیگر جلوه های زیبای خدا دادی و مورد استقبال مردم و مسافران از اقصی نقاط كشور است.

آدرس کوتاه :