فرماندار مهریز:

گسترس رشته‌های دانشگاهی بر حسب نیاز روز باشد

فرماندار مهریز گفت: گسترش رشته‌های دانشگاهی در این شهرستان باید بر حسب نیاز روز منطقه و در راستای توسعه همه جانبه و خدمت به مردم، تولید و اشتغال پایدار باشد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان مهریز رضا زارع‌زاده مهریزی در آیین تکریم و معارفه رییس دانشگاه پیام نور مهریز افزود: اگر راه‌اندازی رشته‌های تحصیلی به خصوص در مقطع تکمیلی بر حسب نیاز و بررسی دقیق باشد بسیاری از مشکلات منطقه رفع می‌شود.

وی ادامه داد: ارتباط رشته‌های دانشگاهی با صنایع برای کارآفرینی بیشتر و ایجاد تولید و اشتغال از جمله مواردی است که باید همواره مدنظر مسوولان دانشگاه و فعالان علمی قرار گیرد .

فرماندار مهریز اظهارداشت: پایان‌ نامه‌های دانشگاهی باید با هماهنگی واحدهای صنعتی و تولیدی در راستای کمک به حل مشکل تولید، اشتغال و توسعه همه جانبه منطقه تعریف شود.

زارع‌زاده مهریزی گفت: حضور دانشگاهیان در فعالیت‌های فرهنگی و اجتماعی و تحولات منطقه از دیگر مواردی است که باید دانشگاه و استادان  برای تحقق آن اقدام کنند.

همچنین امام جمعه مهریز به اهمیت فعالیت‌های علمی و فرهنگی در شهرستان اشاره کرد و گفت: دانشگاهیان نقش موثری در رونق تولید و کمک به توسعه دارند .

حجت‌الاسلام عبدالرضا محی‌الدینی افزود: دانشگاهیان همواره مرجع تحولات علمی، اجتماعی، فرهنگی و سیاسی  در کشور بوده و باید رسالت خود را در تربیت نیروهای موثر و متخصص مورد نیاز بازارکار انجام دهد.

در این مراسم با قدردانی از زحامت 4 ساله مرتضی فلاح ، حیدر حسینی به عنوان رییس دانشگاه پیام نور مهریز معرفی شد.