نشستی پیرامون برگزاری پنجمین جشن گلریزان شهرستان مهریز با حضور مسئولین ستاد دیه استان یزد و این شهرستان در سالن کنفرانس فرمانداری برگزار و زمان و مکان آن تعیین گردید.

 

به گزارش روابط عمومی  فرمانداري مهريز به نقل از ستاد دیه استان یزد؛ محمد سلیمی معاون اداره کل زندان ها و بازرس نمایندگی ستاد دیه استان یزد ضمن تبریک و قبولی طاعات ماه مبارک رمضان  به تشریح تاریخچه ستاد دیه و برگزاری جشن های گلریزان پرداخت و گفت: ستاد دیه توانسته از زمان تشکیل در استان یزد تا کنون به همت خیرین اقدامات ارزشمندی در جهت آزادی زندانیان جرایم غیر عمد بعمل آورده است بطوری که از سال ۸۳ تا به امروز شاهد آزادی ۱۰۷۴ زندانی جرایم غیر عمد با بدهی بیش از ۶۱۷ میلیارد ریال بوده ایم.

وی در ادامه عنوان نمود یکی از اقدامات مهم ستاد دیه تشکیل گروه تحقیقات بوده که به بررسی وضعیت اسحقاق مددجو به صورت نامحسوس می پردازد و دیگر تشکیل کمیته صلح و ساز که کار اصلی این کمیته دعوت از شکات و گرفتن گذشت به صورت رضایتمندانه می باشد که خوشبختانه از ابتدای تشکیل این ستاد در استان یزد تا کنون توانسته بیش از ۳۵۴ میلیارد ریال گذشت اخذ شود.

وی در ادامه با بیان این که کمک خیرین موجب گره گشایی از دو جانبه و دو گروه هدف هست گفت: خیرین محترم با کمک هم یک زندانی جرایم غیر عمد را از زندان آزاد نموده و هم گروه دوم که خانواده زیان دیده است و از اهمیت بالاتری برخوردار است مشکلات و آسیب های آنها کم نموده است.

وی در ادامه افزود: متاسفانه اکثر جرایم به ویژه جرایم غیر عمد ناشی از فقر فرهنگی و فقر اقتصادی بوده و فرد با آگاهی نداشتن از قوانین و یا نداشتن هزینه نقص فنی در وسایل نقلیه و ایمنی کارگاه ها و غیره گرفتار زندان می شود که در مقوله فرهنگی و آگاهی از قوانین اصحاب رسانه می توانند بسیار تاثیر گذار بوده از خیلی جرایم غیر عمد جلوگیری نمایند.

حجت الاسلام عبدالرضا محی الدینی امام جمعه مهریز گفت: برترین اعمال در این ماه را بعد از انجام واجبات خدمت به خلق خدا وگره گشایی از گرفتاران دانست واز همه خیرین ونیکوکاران اردکانی خواست تا با همت وتلاش والاتر در این کار مهم پیش قدم باشند.

وی در ادامه افزود: انفاق و کمک به مومن از موکدات دین مبین اسلام است و وظیفه هر مسلمان است تا به یاری مستمندان و فقرا بشتابد.
وی با بیان این اینکه تعداد زیادی از کسانی که دوران محکومیت خود را در زندان های سپری می کنند به دلیل یه حادثه و به صورت غیر عمد به این بلا گرفتار شده اند و این اتفاق ممکن است برای هر انسانی پیش بیاید لذا وظیفه ماست تا در حد توان به این افراد نیازمند یاری برسانیم.

رسول دمیری رئیس دادگستری شهرستان مهریز گفت: در سال گذشته ۳ زندانی جرایم غیر عمد این شهرستان را با بدهی در حدود دو میلیارد و هشتصد و یازده میلیون ریال و با اخذ گذشت در حدود دو میلیارد و چهارصدو چهل و دو میلیون ریال موجبات آزادی آنها فرهنم گردید و به آغوش گرم خانواده بازگشتند.

حمید رضا زارع مدیر زندان مرکزی یزد و دبیر برگزاری جشن گلریزان شهرستان مهریز گفت: در حال حاضر ۹ زندانی نیازمند آبرومند جرایم غیرعمد این شهرستان در زندان های استان یزد با بدهی بیش از هشت میلیارد و هشتصد و هشت میلیون ریال به سر می برند که جهت آزاد سازی آنان  همکاری و مشارکت جدی خیرین با مطلبد.

سید محمد رستگاری فرماندار شهرستان مهریز گفت: پنجمین جشن گلریزان در مهریز امسال در اول تیرماه مصادف با ۲۷ ماه مبارک رمضان در زورخانه حضرت ولی عصر (عج) در ورزشگاه شهید محصل برگزار می شود.
فرماندار مهریز خاطر نشان کرد: همکاری مردم و مسئولان اجرایی در سال های گذشته در جشن گلریزان خیلی خوب بوده و امسال نیز شاهد تداوم همکاری اقشار مردم مومن خواهیم بود.
رستگاری گفت: مردم ولایتمدار مهریز باید همچنان برای آزادی زندانیان نیازمند جرائم غیر عمد در این شهرستان همت به خرج دهند که کاری مهم و دینی است.
وی تصریح کرد: در مهریز در سال های گذشته خیران خیلی جدی وارد عرصه همکاری شده اند و امیدواریم امسال خیلی جدی تر وظایف دینی و ملی خود را انجام دهند.