همزمان با سراسر کشور، «زنگ مهر و مقاومت» در مدارس مهریز به صدا درآمد

مراسم نمادین زنگ مهر و مقاومت ، که در واقع برگرفته از تقارن هفته دفاع مقدس و بازگشايي مدارس است با حضور مسئولین شهرستان در مدرسه نمونه مطهره مهریز اجرا شد.

 

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان مهریز، مراسم نمادین زنگ مهر و مقاومت ، در مدرسه مطهره مهریز با حضور فرماندار ، امام جمعه بخشدار مرکزی و جمعی مسئولین شهرستان برگزار شد.

طرح زنگ "مهر و مقاومت" در واقع برگرفته از تقارن هفته دفاع مقدس و بازگشايي مدارس است كه در سال جاري در تمامي مدارس سطح كشور برگزار شد.

حجت الاسلام و المسلمین محی الدینی  امام جمعه مهریز ضمن گرامیداشت هفته دفاع مقدس و بازگشایی مدارس گفت: دوران دفاع مقدس یک مقطع زمانی نبود بلکه یک مدرسه بود، یک دانشگاه بود، که درس عشق، ایمان، ایثار، حق طلبی و باطل ستیزی آموزش می داد. آنجا همه زیبایی های معنوی جلوه گر شد و مظاهر شیطان ستیزی درهم ریخت، آن دوران ادامه درس عاشورا و کلاس کربلا بود.

امام جمعه مهریز بیان کرد: دانش آموزان باید با همین روحیه بسیجی در میدان باشند. آموزش و پرورش باید بداند،  دانش آموزان امانت بدوشانی هستند که حامل تمام اهداف شهدا می باشند. معلمان گرامی باید همه توان خود را در جهت یک هدف متمرکز کنند و اینکه دانش آموزان را با روحیه دینی و انقلابی پرورش دهند تا در یک راستا با یک مقصود سازمان یابند.

محی الدینی تاکید کرد: دانش آموزان علاوه بر تحصیل و آموزش باید در همه زمینه های تربیتی از حیث عفاف و حجاب، اخلاق و دیانت، شایستگی ها و کمالات برتر باشند.

وی اظهار داشت: لازمه موفقیت آموزش و پرورش، موفقیت دانش آموزان در مدارس است. نکته مهم در خصوص بدست آوردن این موفقیت، اینکه دبیران بدانند اگر اندیشه معلم با مبانی، اصول و آرمان های انقلاب همراهی نداشته باشد نوعی خیانت به دانش آموز است.

نماینده مقام معظم رهبری در مهریز گفت: امیدواریم خروجی آموزش و پرورش، همیشه خروجی علم و اخلاق، وظیفه شناسی و انجام تکلیف به همه ارزش ها باشد.

اجرای سرود رهپویان حرم و قرائا بیانه نمایندگان دانش آموزی از دیگر برنام های این مراسم بود.