همایش سراسری اب، مدیریت و نوآوری در مهریز برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری مهریز، این همایش از طرف دانشگاه پیام نور مرکز مهریز با هدف شناخت یافته های نوین علمی و تبادل نظر بین متخصصین علوم مهندسی آبیاری و خاکشناسی،زراعت، اصلاح نباتات و بیوتکنولوژی، آفات و بیماریهای گیاهی و مکانیزاسیون و ماشین آلات کشاورزی در زمینه ارتقاء بهره وری در نهاده های مهم کشاورزی، پایداری تولید محصولات کشاورزی و همچنین بهینه سازی مصرف نهاده های کشاورزی در سالن آمفی تئاتر اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی مهریز برگزار شد.

محورهاي ای همایش شامل منابع آب و زير ساختهاي توسعه پايدار، منابع آب و توسعه صنعتي و معدني، منابع آب و كشاورزي، منابع آب و تغييرات اقليمي
منابع آب، نوآوري و دانش بوم بود.
علاوه بر آن، شرکت کنندگان در همایش توانستند از مقالات کلیدی ارایه شده توسط اساتید و کارشناسان صاحب نظر در زمینه محورهای مهم همایش بهره مند شوند.
حجت الاسلام حسینی امام جمعه موقت، دکتردهقان پور دبیرهمایش و رئیس دانشگاه پیام نور و عالیشوندی مدیر کل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان از سخنرانان اختتامیه این همایش بودند.
دکتر دهقان پور دبیر این همایش و رئیس دانشگاه پیام نور مرکز مهریز گفت : 320 مقاله به این همایش ارسال شده بود که 195مقاله آن پذیرفته و 47مقاله آن در این همایش ارائه و 148مقاله آن بصورت پوستر در نمایشگاهی در حاشیه این همایش بدر معرض دید عموم قرار داده شده بود.
در این دو روز 30 مقاله بصورت شفاهی ارائه که هیات داوران 10 مقاله شفاهی و 5 مقاله پوستری را به عنوان مقالات ممتاز پذیرفتند.
مقالات هادی راد، رضا ذاکر نژاد و علیرضا جهانگیری در این همایش به عنوان مقالات برتر معرفی شدند.